3. ЦСКА и Спартак започнаха с победи в Премиерлигата (видео)

ЦСКА и Спартак започнаха с победи в Премиерлигата (видео)

Другият московски отбор – Динамо, претърпя поражение от Волга

ЦСКА /Москва/ започна с победа новия сезон в руската Премиерлига, след като постигна успех при домакинството си на Ростов с минималното 1:0.

Единственото попадение за „армейците” отбеляза Сейду Думбия в 55-ата минута, който се възползва от хубаво подаване на Кейсуке Хонда. Вратарят на Ростов Стипе Плетикоса пък спаси своите от разгром, след като отрази няколко опасни удара на нападателите на „армейците” в хода на мача.

Московският Спартак също стартира успешно кампанията си, след измъчен успех на терена на новака Алания с 2:1. От срещата не бяха изминали и 10 секунди, когато Емануел Еменике бе изведен в наказателното поле на домакините, надбяга бранител на Алания, и откри резултата в полза на Спартак.

Новият член на руския елит обаче моментално потърси изравняване и в 13-ата минута Хухулов се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите след корнер и със странична ножица възстанови равенството.

Второто полувреме предложи доста голови положения и пред двете врати, но в крайна сметка след центриране на появилия се като резерва Яковлев, защитникът на Алания Григориев си отбеляза автогол в 86-ата минута, който реши двубоя в полза на гостуващия отбор. Тази победа бе дебютна и за новия наставник на „червено-белите” Унай Емери.

Другият столичен тим, който изигра първия си мач за сезона днес обаче, нямаше поводи за радост. Динамо /Москва/ отстъпи с 0:1 при гостуването си в Нижний Новгород на местния Волга.

„Бяло-сините” имаха тотален превес в срещата, но играчите на Сергей Силкин се скъсаха да пропускат и в 69-ата минута бяха наказани от Шуленин, който реализира победния гол за своя тим след центриране на Сапегов.

Припомняме, че вчера Локомотив /Москва/ надви с 3:2 новака Мордовия на собствения му стадион в първия мач за сезона.