3. ЦСКА спечели московското дерби с Локомотив (ВИДЕО)

ЦСКА спечели московското дерби с Локомотив (ВИДЕО)

Георги Миланов не игра за руския шампион

Шампионът ЦСКА (Москва) спечели с 2:1 дербито срещу Локомотив (Москва) от третия кръг на руската Премиер лига. Двубоят се игра на стадион „Локомотив” в столицата на Русия, а българският полузащитник на гостите Георги Миланов, който премина в редиците на руския шампион през това лято, бе извън групата на своя отбор.

Кейсуке Хонде даде аванс на ЦСКА с гол в 18-ата минута, а преднината на гостуващия тим от едно попадение се запази и до почивката на мача. В 73-ата минута домакините от Локомотив получиха правото да изпълнят дузпа. Застаналият зад топката Александър Самедов обаче не успя да преодолее Игор Акинфеев, който спаси удара му от бялата точка. При последвалото центриране от корнер обаче Дмитрий Тарасов успя да изравни след изстрел с глава. Крайното 2:1 в полза на руския шампион оформи Ахмед Муса в 82-ата минута.

Това бе първо поражение за Локомотив в първенството от началото на сезона и тимът остава с актив от 4 точки, като в момента се намира на 7-ата позиция във временното подреждане. ЦСКА се изкачи до третото място и е със 7 точки. Лидер с 3 победи от 3 мача от началото на сезона е Спартак (Москва).