3. Твенте на Ники Михайлов пречупи Васлуй и Живко Миланов в Шампионската лига

Твенте на Ники Михайлов пречупи Васлуй и Живко Миланов в Шампионската лига

Скучно нулево реми на реванша в Румъния бе достатъчно за холандците да продължат напред

Николай Михайлов излезе победител в "българската" битка в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Холандският вицешампион Твенте с българския национал Николай Михайлов в рамката на вратата надделя над румънския Васлуй, където се състезава Живко Миланов с общ резултат 2:0. Тази вечер двата тима не си вкараха гол, а това беше достатъчно на отбора от Ниската земя да продължи напред.

Българската връзка в мача беше направо семейна, защото сестрата на Ники Михайлов е женана за Живко Миланов. Тази вечер синът на шефа на БФС Борислав Михайлов започна като титуляр за своите и изигра цял мач, докато десният бранител Миланов изигра едва 20 минути в края на двубоя.

Мачът не впечатли с нищо особено, като домакините се опитаха да върнат двата гола на Твенте от първия мач, но така и не можаха да поразят мрежата на Ники Михайлов.

Гостите повече се бранеха, спокойни от удобния резултат в своя полза и разчитаха на контраатаки по време на срещата. Така 90-те минути изтекоха без гол и радостта остана за холандците, които ще търсят място в групите на Шампионската лига. За Васлуй остава утешителната награда, че ще продължи евроучастието си в турнира Лига Европа.