3. Твенте удари Фенербахче с 4:3 в контрола, Ники Михайлов с цял мач

Твенте удари Фенербахче с 4:3 в контрола, Ники Михайлов с цял мач

Отборът на Твенте спечели първата си контрола от подготвителния си лагер в Белгия, след като се наложи с 4:3 над турския шампион Фенербахче. Българският национал Николай Михайлов започна срещата като титуляр.

Двубоят започна със силен натиск на холандците, който даде резултат още в 3-та минута, когато Тиендали се разписа за 1:0. След четвърт час игра Бергис удвои преднината на Твенте, а в 18-ата минута Де Йонг направи резултата класически. В 37-ата, отново Де Йонг, покачи на внушителното 4:0.

В края на полувремето Ники Михайлов допусна грешка, която позволи на Сентюрк да намали на 1:3, а през втората част турците бяха по-активни и дори можеха да стигнат до равенството. В 71-ата минута Сентюрк бе точен за 2:3, а 8 по-късно турчинът оформи своя хеттрик, както и крайното 3:4.

По предварителна договорка двата отбора се бяха разбрали да си бият дузпи, при които Фенербахче бе по-точният тим.