3. Уигън води на Юнайтед с 1:0 след 45 минути игра

Уигън води на Юнайтед с 1:0 след 45 минути игра

Отборът на Уигън води с 1:0 на Манчестър Юнайтед на почивката в отложената среща между двата отбора, която се играе на „Джей Джей Би Стейдиъм”. Единственото попадение до момента е дело на колумбиеца Родайега, който се възползва от грешка на Неманя Видич. Двата отбора играят при проливен дъжд, който често прави играчите нестабилни – такъв бе и случаят с Видич при гола на Родайега. Димитър Бербатов пък е сред най-добрите в редиците на "червените дяволи" и всяка атака минава през него.

Срещата започна по-добре за домакините и още във втората минута Валенсия можеше да открие резултата, след като бе изведен сам срещу Ван дер Сар, но прехвърлящият му удар премина встрани от целта. В 11-ата минута пък Юнайтед пропусна отлична възможност да поведе в резултата. Бербатов навърза двама бранители от дясно, центрира на главата на Рууни, но англичанинът стреля твърде неточно от непосредствена близост. В следващата атака пък Бербо изведе Роналдо отдясно, който пусна тънък пас към Карик, но ударът на национала премина над напречната греда.

В 17-ата минута Родайега опита далечен удар, който бе спасен с вещина от Ван дер Сар. След около 10 минути обаче колумбиецът успя да открие резултата. Неманя Видич се подхлъзна на дъжда и остави непокрит Родайега, който с левия крак матира стража на гостите, пращайки топката в долния десен ъгъл – 1:0. Юнайтед наложи тотален натиск след гола, но не успя да стигне до нищо по-сериозно, освен един удар на Рууни от близко разстояние, който премина над вратата на Кингстън, минута преди края на полувремето.