3. Украйна и Робърт Грийн провалиха перфектния рекорд на Капело

Украйна и Робърт Грийн провалиха перфектния рекорд на Капело

Шевченко изпусна дузпа, но Украйна все пак взе ценните три точки и е все по-близо до баражите

Отборът на Украйна постигна ценна и авторитетна победа с минималното 1:0 над тим на Англия. Момчетата на Фабио Капело, който бе заложил на всичките си титуляри, допуснаха първа загуба в световните квалификации, след като останаха с човек по-малко още в 14-ата минута. Украйна пък пропусна дузпа, но въпреки това успя да спечели победата и да се доближи максимално до второто място в група 6, което дава право на участие в баражите.

Срещата започна равностойно без много напрежение, но в 14-ата минута се случи нещо, което промени целия развой на двубоя. Рио Фърдинанд се размина с една дълга топка, изпусна Милевски, който пък бе съборен в наказателното поле от притичалия Робърт Грийн. Реферът нямаше друг избор, освен да изгони стража на Англия и да отсъди дузпа в полза на домакините. Капитанът на Украйна Андрий Шевченко обаче пропусна от бялата точка, пращайки топката високо над вратата на появилия се като резерва Дейвид Джеймс.

Въпреки това, само 15 минути по-късно Украйна успя да поведе в резултата. Този път Ашли Коул допусна груба грешка и остави Назаренко сам, а украинският нападател на сгреши за 1:0, като топката дори рикошира в гръб на бранител.

До края на срещата Украйна успя да запази контрола върху мача и удържа ценната си преднина. Англия пък така и не успя да натисне своя съперник и да стигне до опасни положения за гол.

Въпреки загубата, момчетата на Капело остават непоклатими на първата позиция с 24 точки и вече подпечатани визи за ЮАР. Украйна пък измести Хърватия от второто място с актив от 18 точки, 1 повече от „шахматистите”, кръг преди края.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени