3. Украйна подчини Черна гора в Подгорица (ВИДЕО)

Украйна подчини Черна гора в Подгорица (ВИДЕО)

Украйна нанесе първа загуба на Черна гора в световните квалификации, след като постигна победа с убедителното 4:0 в играния в Подгорица двубой

Отборът на Украйна разгроми с 4:0 Черна гора в мач от група „Н” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия, който се игра на стадион „Под Горицом” в Подгорица. Двубоят бе вълнуващ, а Черна гора завърши срещата с 9 души, докато Украйна завърши с 10 човека. Това бе първо поражение за Черна гора в група "Н", а победата бе трета за Украйна.

Гостуващият тим остана с човек по-малко в 1-ата минута от добавеното време на първата част, когато Роман Зозуля получи директен червен картон. Краят на първото полувреме пък дойде при нулево равенство. Въпреки че остана с 10 души в самия край на първите 45 минути, Украйна успя да открие резултата в 52-ата с гол на Денис Гармаш.

В 66-ата минута Черна гора също остана с 10 човека, след като Владимир Волков получи втори жълт картон. В 77-ата украинците отбелязаха второ попадение, което бе дело на Йевхен Коноплянка. 2 минути по-късно Черна гора остана с 9 души, след като втори жълт картон си изкара и Саво Павичевич. Артем Федетский отбеляза за 3:0 в 85-ата минута, а крайното 4:0 оформи Роман Безус в продължението на срещата.

След този успех Украйна се изкачи на третото място в групата, като има актив от 11 точки. Черна гора остава лидер, въпреки днешното поражение, като е с 14 точки. Вторият Англия има 12, а Полша е четвърти с 9.

Иниеста плаче на раздяла, мечтае да е треньор на Барселона

Ще продължим да се виждаме, обяви халфът, обявил край на своята кариера

И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан