3. Унион (Берлин) също подчини Холщайн (Кил)

Унион (Берлин) също подчини Холщайн (Кил)

Новаците остават без победа в Бундеслигата

Холщайн (Кил) продължава да чака своята първа победа в Бундеслигата, а днес в домакинството си от 7-ия кръг отстъпи с 0:2 на Унион (Берлин).

Северняците остават на предпоследното 17-о място с 2 точки, докато берлинчани се изкачиха на 5-ата позиция с 14.

Альоша Кемлайн имаше прекалено много пространство, когато получи топката фронтално срещ, вратара и в 18-ата минута откри резултата. Защитата на домакините го изпусна, той тръгна на скорост и със силен шут прати топката в горния десен ъгъл. Това е първи гол за Кемлайн в професионалния футбол.

Минута преди края на мача Тим Роте удвои с гол с глава, засичайки подаване на унгарското крило Ласло Бенеш.

Иначе гостите доминираха в голяма част от срещата и можеха да вземат преднина едва след 20 секунди игра, но Бенедикт Холербах стреля високо над гредата. Кристофер Тримел пък малко преди края на първото полувреме от добро положение в дясно стреля във външата страна на малката мрежичка.

През втората част Холщайн Кил вдигна оборонтите и опита да стигне до гол, но този път нямаха късмета от предишната им среща, когато направиха 2:2 с шампиона Байер (Леверкузен). Николай Ремберг и Фин Порат тестваха вратаря на Унион Фредерик Рьонов, а Бенедикт Пихлер в 66-ата минута от 7-8 метра изпрати топката над горната греда.

Барселона сгази Севиля с 5:1, Левандовски влезе в историята (ВИДЕО)