3. В ГЕРМАНИЯ: 10 от Байерн разпиляха Щутгарт, Левандовски блести с хеттрик (ВИДЕО)

Два гола на Холанд пък не стигнаха на Дортмунд срещу Кьолн

Байерн (Мюнхен) разби с 4:0 Щутгарт у дома в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Баварците играха почти 80 минути с човек по-малко след червен картон на Алфонсо Дейвис, но това като че ли допълнително ги мотивира и се разправиха с "швабите". Хеттрик за победителите вкара Роберт Левандовски (18, 23, 39), а едно попадение добави Серж Гнабри (22).

Така шампионите събраха 61 точки и отново имат аванс от 4 пункта пред РБ Лайпциг. Щутгарт е осми с 36 точки.

Двубоят започна с атаки и към двете врати. В 12-ата минута баварците останаха с човек по-малко. Алфонсо Дейвис фаулира грубо Ватару Ендо, като първоначално получи жълт картон. След това съдията гледа положението с ВАР и промени решението си, като изгони левия защитник.

Две минути след това Саша Калайджич стреля опасно с глава, но Мануел Нойер се справи и спаси.

В 17-ата минута Байерн поведе. Защитата на Щутгарт не се справи след центриране от корнер. Лирой Сане намери Серж Гнабри, който центрира по земя, а на първа греда Роберт Левандовски засече във вратата.

Пет минути по-късно домакините вкараха втори гол. Шампионите организираха многоходова атака, която премина през Сане, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Последният получи и със силен удар намери долния ляв ъгъл за 2:0.

Байерн не спря и след по-малко от 60 секунди вкара трети гол. Сане изведе Мюлер отдясно, който напредна и центрира в наказателното поле. Там Левандовски се вклини между двама защитници и прати топката във вратата с глава.

В 39-ата минута Леви оформи своя хеттрик. Валдемар Антов се опита да изчисти топката след пресечен пас към Леон Горетцка. Защитникът обаче сбърка, Левандовски му отне топката и останал сам срещу вратаря вкара за 4:0.

През второто полувреме баварците намалиха оборотите. Все пак в 64-ата минута Левандовски бе близо до четвърти гол в срещата. Полякът получи отдясно на наказателното поле, преодоля защитник и насочи към далечния ъгъл, но стреля над вратата.

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)