3. В ГЕРМАНИЯ: Байерн отпразнува титлата с разгром срещу Борусия М (ВИДЕО)

В ГЕРМАНИЯ: Байерн отпразнува титлата с разгром срещу Борусия М (ВИДЕО)

Левандовски вкара три, вече е само на един гол от рекорд на Герд Мюлер

Байерн отпразнува деветата си поредна титла на Германия с разгром. Тимът на Ханзи Флик не пожали Борусия Мьонхенгладбах и спечели с 6:0. Резултатът не беше от особено значение за баварците, които си осигуриха първото място, след като Борусия Д надви РБ Лайпциг с 3:2 по-рано днес.

Роберт Левандовски наниза три попадения и вече е само на едно от рекорда на Грд Мюлер за най-много голове в рамките на един сезон в елита - 40. Великият нападател постави това върхово постижение през 1971/72 г., но сега Лева ще има шанс дори да го подобри, тъй като му остават още два мача до края на първенството - срещу Фрайбург и Аугсбург.

За Байерн днес се разписаха оке Томас Мюлер, Кингсли Коман и Льорой Сане.

Байерн поведе още във втората минута. Тогава Дейвид Алаба центрира и Левандовски по диагонала намери мрежата зад Ян Зомер. Последваха пропуски на Лева и Коман, за да се стигне до 23-ата, когато Мусиала асистира на Мюлер за 2:0. Опитният играч на домакините имаше и късмет, след като футболист на Борусия отклони топката и така тя стана неспасяема за вратаря.

В 34-ата пък Мюлер се отчете с подаване към Левандовски, който с акробатичен удар покачи на 3:0. Това беше гол №200 на поляка в Бундеслигата с екипа на баварците.

Минута преди паузата дойде ред на Кингсли Коман да порази целта - 4:0.

"Жребците" можеха да вкарат в 56-ата минута, когато Денис Закария се устреми сам срещу Мануел Нойер. Точно преди влизането на халфа в  наказателното поле обаче Бенжамен Павар се намеси с прецизен шпагат и изби топката. Вечерта обаче принадлежеше на Левандовски и той далеч не беше приключил с рецитала си. В 65-ата минута бившият нападател на Дортмунд вкара за 5:0 от дузпа, отсъдена с помощта на ВАР за игра с ръка на Флориан Нойхаус.

Байерн остана с човек по-малко в 75-ата минута, след като резервата Танги Нианзу, беше изгонен за нарушение срещу откъсващ се сам срещу вратаря играч на Борусия. Първоначално реферът не видя, но ВАР му сигнализира. Дори с човек по-малко домакините няма проблеми и в 85-ата дойде ред и на Сане да се разпише - за 6:0.

РАЗШИРЕН РЕПОРТАЖ

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)