В Италия: Антов с цял мач, Димо Кръстев с над час игра (ВИДЕО)

Кремонезе и Катандзаро със загуби в Серия Б

Българският защитник Валентин Антов започна като титуляр и игра пълни 90 минути при загубата на своя Кремонезе с 2:3 като гост на Палермо в среща от 19-ия кръг на италианската Серия Б.

Домакините направиха обрат в края на двубоя с попадения на Федерико ди Франческо в 72-ата и на словенеца Лео Щулац в седмата минута на добавеното време.

Йонуц Неделчеару също се разписа през първата част. За гостите точни бяха Паоло Гильоне в 7-ата и Микеле Кастанети в 32-ата, а попадение на тима беше отменено в началото на вторите 45 минути заради засада след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР).

Кремонезе заема шесто място във временното класиране с 32 точки, три по-малко от втория Венеция. Лидер е Парма с 41 точки.

По-рано през деня младият български защитник Димо Кръстев започна като титуляр за тима си Катандзаро друг мач от кръга, но южняците отстъпиха с 0:1 като гости на Реджана в 19-ия кръг. Кръстев остана на терена до 62-ата минута, когато беше заменен от словенеца Лука Крайнц.

Това беше първи шампионатен мач за 20-годишния бургазлия за тима на Катандзаро, като до момента беше играл само в срещи за купата на Италия.

Домакините стигнаха до успеха благодарение на гола на швейцареца Натан Гирма в 41-ата минута.

Кръстев можеше да се разпише малко преди да бъде заменен, но се размина с топката при центриране от дясно.

В 25-ата минута на първата част домакините имаха плахи претенции за дузпа, виждайки фаул на българина срещу Пираньоло, но реферът и хората от стаята за видеопомощ (ВАР) изобщо не реагираха.

В края на срещата гостите от Катандзаро натиснаха, за да потърсят равенство, но така и не стигнаха до голов удар. Така те търпят трета поредна загуба и с 30 точки слязоха на 6-о място. От своя страна Реджана постигна втори успех и с 23 точки е на 10-ата позиция.

Официално: Рома преподписа с Де Роси и продаде Белоти