3. В МАЧ ЗА ИСТОРИЯТА: Наполи и ПСЖ отново не се победиха (ВИДЕО+СНИМКИ)

В МАЧ ЗА ИСТОРИЯТА: Наполи и ПСЖ отново не се победиха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разликата между първия и последния в група С е само две точки след 1:1 на „Сан Паоло“

Наполи и ПСЖ не излъчиха победител за втори пореден път, след като фиксираха 1:1 в мач от група С на Шампионската лига, игран в Италия.

Двата отбора поделиха точките след 2:2 в Париж и преди 14 дни, а сега сториха същото в Неапол, макар да си вкараха само по едно попадение.

Двубоят ще остане записан завинаги в историята на неаполитанския клуб, защото капитанът на тима Марек Хамшик излезе на терена с небесносинята фланелка за рекорден 512-и път.

До момента словашкият халф делеше първата позиция във вечната ранглиста с Джузепе Брусколоти, но от вторник вечер е еднолично начело, защото има с един двубои повече.

Бившият футболист на домакините Единсон Кавани пък успя да се възстанови за срещата, но остана на резервната скамейка и влезе чак в 77-ата минута, докато след наказание дебюта си за ПСЖ в Шампионската лига най-после записа италианският страж Джанлуиджи Буфон, който бе бурно освиркван от феновете на „Сан Паоло“.

Техните любимци показаха две различни лица преди и след почивката, тъй като през първото полувреме не успяха да отправят нито един точен изстрел към вратата на гостите.

Те от своя страна се чувстваха изненадващо комфортно в Неапол и накараха четири пъти Давид Оспина да се намесва, а точно преди паузата успяха и да го преодолеят.

Във втората минута от добавеното време на първата част Килиан Мбапе получи хитър извеждащ пас зад гърба на защитата и финтира бранител на домакините, след което намери връхлитащия в пеналта Хуан Бертран и той от движение не остави шансове на стража от границата на вратарското поле.

Така „принцовете“ се оттеглиха с минимална преднина на почивката, но след нея Наполи заигра по-силно и Буфон трябваше да се намесва няколко пъти преди да капитулира в 62-ата минута.

Тогава намиращият се в засада Хосе Кайехон се възползва от груба грешка на Тиаго Силва, който го фаулира в гръб и холандският арбитър Бьорн Купърс посочи бялата точка.

Зад топката застана нападателят Лоренсо Инсиние и безпощадно я прати в долния ъгъл, за да се разпише в пети пореден мач и така да постави рекорд за Наполи в това отношение.

След това обаче неговият партньор в предни позиции Дрис Мертенс получи контузия и бе принудително заменен в 83-ата минута.

Малко преди края на срещата звездата на френските шампиони Неймар имаше шанс да им донесе успеха, ала стреля покрай вратата от удобна позиция и по този начин двата тима не се победиха за втори пореден път, след ремито на „Парк де Пренс“ преди две седмици.

Това означава, че ПСЖ остава на третата позиция с пет точки, докато Наполи е с една повече и изостава само по голова разлика от лидера Ливърпул, който по-рано през деня изненадващо загуби в Белград и последният в класирането Цървена звезда вече е с 4 пункта в своя актив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Оспина, Максимович, Кулибали, Албиол, Марио Ариу, Алън, Хамшик, Фабиан Руис, Мертенс, Кайехон, Инсине;

ПСЖ: Буфон, Маркиньос, Силва, Керер, Мюние, Верати, Дракслер, Бернат, Ди Мария, Мбапе, Неймар;

НАПОЛИ - ПСЖ 1:1
0:1 Бернат (45+2')
1:1 Инсиние (63')

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1