3. В Мюнхен: Байерн повали Юнайтед в зрелище със 7 гола (ВИДЕО)

В Мюнхен: Байерн повали Юнайтед в зрелище със 7 гола (ВИДЕО)

Спектакъл с марка Шампионска лига

Байерн Мюнхен победи Манчестър Юнайтед с 4:3 в дербито от първия кръг на груповата фаза в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Точни за баварците бяха Лерой Сане, Серж Гнабри, Хари Кейн от дузпа и резервата Матис Тел, докато за гостите на 2 пъти се разписа Каземиро, а дебютен гол вкара и новият им нападател Расмус Хойлунд.

Двата отбора сътвориха истински спектакъл в Мюнхен като освен попаденията, домакините удариха 3 греди и като цяло бяха пълноправни господари на терена.

Двубоят на „Алианц Арена“ започна с минута мълчание в памет на жертвите от земетресенията в Мароко и наводненията в Либия.

"Червените дяволи", които пристигнаха в Мюнхен без дузина свои футболисти, започнаха по-добре срещата.

Изненадата в състава им Факундо Пелистри обаче не успя да засече хитро подаване на Кристиан Ериксен в началните минути, тъй като бе изпреварен в последния миг от Алфонсо Дейвис, а последвалата добавка на датчанина спря в тялото на вратаря Свен Улрайх.

Последният отрази и шут от малък ъгъл след хубав пробив на Маркъс Рашфорд малко по-късно, след което удар с глава на Расмус Хьойлунд премина покрай целта.

В 27-ата минута обаче Байерн поведе след кошмарна грешка на вратаря Андре Онана. Лерой Сане направи двойно подаване с Хари Кейн и стреля, а дошлият това лято страж на гостите не беше концентриран и пропусна топката да мине под плонжа му – 1:0.

Това попадение смути гостите, защото само 4 минути след него падна второ. Джамал Мусиала напредна с топка в крака, успя да се справи с доза късмет с Диого Далот и да подаде към Серж Гнабри, който с прецизен шут по диагонала не остави шансове на вратаря – 2:0.

След това Байерн спокойно затвори мача и изчака да се прибере с комфортен аванс на почивката.

Второто полувреме започна вихрено. Още в 49-ата минута Манчестър Юнайтед успя да намали резултата, след като Маркъс Рашфорд подаде към Хьойлунд и той с диагонален удар реализира дебютния си гол за „червените дяволи“.

Радостта им обаче бе твърде кратка, защото почти веднага след подновяването на играта домакините получиха дузпа.

След центриране в наказателното поле Дайо Упамекано отклони с глава топката, която срещна ръката на Кристиан Ериксен.

Първоначално сигнал не последва, но след намеса на VAR главният съдия Глен Ниберг посочи бялата точка.

Зад нея застана Хари Кейн и хладнокръвно реализира, за да продължи отличната си форма след летния трансфер от Тотнъм и в Шампионската лига – 3:1.

Голът бе 5-ти в 6 мача за английския национал, който има и 2 асистенции след пристигането си в Мюнхен.

Само 3 минути след това публиката отново бе на крака, защото Лерой Сане отправи опасен изстрел, ала топката срещна страничната греда.

В 61-ата минута Онана спаси мощен шут на Кейн, а скоро след това, макар и трудно, се справи и с такъв на Сане.

В 78-ата минута Онана отрази и плътен удар на резервата Чупо-Мотинг, след което стори същото и с такъв от Кингсли Коман, както и отново на Чупо-Мотинг.

След това в игра за домакините се появи Томас Мюлер, който влезе в елитния клуб на футболисти, записали 100 победи в Шампионската лига.

Преди това обаче Каземиро успя в стотния си мач от турнира успя, макар и паднал, да прати топката в мрежата 2 минути преди да изтекат редовните 90, за да върне надеждите на гостите – 3:2.

В първата от добавеното време Мюлер нацели гредата, но във втората появилият се също от пейката тийнейджър Матис Тел вкара отблизо за 4:2.

В 95-ата минута отново Каземиро с глава оформи крайното 4:3 след центриране на Бруно Фернандеш.

Така Байерн (Мюнхен) взе своето и оглави класирането в групата, след като по-рано през деня Галатасарай и Копенхаген направиха зрелищно 2:2 в първия мач, ръководен изцяло от български съдии в Шампионската лига.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН: Улрайх, Дейвис, Упамекано, Ким, Лаймер, Горецка, Кимих (к), Мусиала, Сане, Гнабри, Хари Кейн;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Онана, Далот, Линдельоф, Мартинес, Регилон, Каземиро, Ериксен, Бруно Фернандеш (к), Пелистри, Рашфорд, Хьойлунд;

Байерн (Мюнхен) – Манчестър Юнайтед 4:3
1:0 Лерой Сане (28)
2:0 Серж Гнабри (32)
2:1 Расмус Хьойлунд (49)
3:1 Хари Кейн (53, дузпа)
3:2 Каземиро (88)