3. В Разград: Лудогорец удари шампиона на Литва (ВИДЕО)

В Разград: Лудогорец удари шампиона на Литва (ВИДЕО)

Шампионите удариха 3 греди и спечелиха с 1:0 срещу 10 от Жалгирис

Българският футболен шампион Лудогорец победи с 1:0 гостуващия литовски първенец Жалгирис в първи плейофен сблъсък за влизане в групите на Лига Европа.

„Орлите“ нямаха късмет в Разград, защото в своя 120-и двубой в евротурнирите удариха цели 3 греди, направиха доста пропуски, и в крайна сметка спечелиха минимално.

Националът Кирил Десподов пък получи жълт картон и ще пропусне реванша във Вилнюс, но същото важи и за резервата на гостите Донатас Казлаускас, който бе изгонен в добавеното време на срещата заради втори жълт картон.

Срещата започна отлично за „орлите“, които поведоха след едва 120 секунди игра. Във втората минута Кирил Десподов центрира остро към пеналта, където сръбският защитник Иван Татомирович засече топката и я прати в собствената си врата – 1:0.

Гостите отговориха с неточен удар от дистанция, а в 11-ата минута вратарят им трябваше да показва класа, за да отрази удар на Игор Тиаго.

В 13-ата пък изстрел на Десподов от статично положение срещна гредата, докато само секунди след това напречният стълб бе разтресен от капитана Антон Недялков.

В 29-ата минута гредата за трети път спаси Жалгирис, след като Спас Делев намери отлично с пета Десподов, но той не можа да вкара в полупразната врата, защото заложи  силата и нацели рамката.

Така в крайна сметка първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на Лудогорец, който спокойно можеше да е класически, ако домакините имаха късмет.

В началото на втората част Жалгирис пое инициативата на терена и започна да разиграва по-уверено. В 53-а минута Ренан стреля много слабо в ръцете на Симо Слуга. В 56-а минута Ойвуси отправи неточен удар след корнер.

В 60-а минута Игор Тиаго се извиси над всички след ъглов удар, но пак не улучи вратата на гостите. В 64-а минута дойде много добър шанс за литовците. След дълга топка към Ренан, той изкъга Сисиньо и само отличната изява на Антон Недялков спаси Лудогорец от сигурен гол.

В 69-а минута Бърнард Текпетей изстреля много неточен шут към вратата на Жалгирис. В 76-а минута "орлите" развиха добра контраатака, но ударът на Сисиньо от сложна позиция завърши само със спасяване на Гертмонас.

В заключителната част на мача Кирил Десподов си изкара жълт картон, което автоматично го извади от реванша във Вилнюс.

В добавеното време пък появилият се малко преди това от пейката футболист на гостите Донатас Казлаускас получи набързо 2 жълти картона и беше изгонен.

В 98-ата минута пък Десподов можеше да удвои, след като бе изведен сам срещу вратаря, но последният демонстрира отличен рефлекс, за да запази резултата 1:0 до последния съдийски сигнал.

Лудогорец – Жалгирис 1:0
1:0 Татомировия (2, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: Слуга, Недялков, Групер, Вердон, Сисиньо, Йорданов, Пьотровски, Делев, Десподов, Текпетей, Тиаго;

Жалгирис: Гертмонас, Миколюнас, Татомирович, Кажуколовас, Павелич, Любишавлевич, Буф, Горобсов, Ойвуси, Ренан, Урега;