3. Валенсия надделя над Дженоа в драма на "Местая", Лил размаза Славия (Прага) като гост

Испанският Валенсия постигна драматична победа с 3:2 при домакинството си на Дженоа от втория кръг на група "В" на турнира Лига Европа. Срещата на "Местая" бе изключително интересна и премина през редица обрати, за да може накрая домакините да триумфират. Мачът бе изключително динамичен и в него можеше да се види от всичко - дузпи, картони, положения и обрати.

В самия край на първата част Серджо Флокари изведе Дженоа напред в резултата и "грифоните" се оттеглиха с гол аванс на почивката. Още от началото на втората част Валенсия натисна и стигна до пълен обрат, след като Давид Силва и Никола Жигич вкараха два бързи гола за 4 минути. В 63-ата минута пък гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Кхарджа бе безпогрешен от бялата точка за 2:2. Крайното 3:2 бе оформено отново от 11-метров наказателен удар, като този път точен бе звездата на Валенсия Давид Вия.

В другия мач от групата френският Лил буквално направи на пух и прах чешкия Славия при гостуването си в Прага и постигна победа с 5:1, а новата звезда на Лил Гервиньо се отличи с 2 попадения.

Така след изиграването на първите два кръга в група "В" класирането е следното: Валенсия е лидер с 4 точки, колкото има и тимът на Лил. Дженоа е с 3, а Славия Прага остава без спечелена точка.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени