3. Валенсия оглави група „В” след 3:1 над Лил, Славия спря Дженоа в Прага

Валенсия оглави група „В” след 3:1 над Лил, Славия спря Дженоа в Прага

Отборът на Валенсия излезе на първо място в група „В” на турнира Лига Европа, след като надделя с 3:1 при домакинството си на френския Лил.

Мачът тръгна по отличен начин за „прилепите”, които поведоха с 2:0 още до 32-ата минута, след като Хоакин бе точен на два пъти в 3-ата и 32-ата минута. В самото начало на втората част Хуан Мата направи преднината на Валенсия класическа, а в последните секунди на двубоя Чеджу вкара почетното попадение за гостите от Франция.

В другия мач от групата отборите на Славия (Прага) и Дженоа завършиха наравно 0:0, като по този начин ситуацията в групата се усложни още повече.

След днешните мачове Валенсия е на първо място в групата с актив от 9 точки. Дженоа и Лил имат по 7, докато Славия е на последното място с 3 точки и без шансове за следващата фаза.