3. Валенсия срази 10 от Севиля на старта на Примера – 2:0

Валенсия срази 10 от Севиля на старта на Примера – 2:0

Отборът на Валенсия стартира с победа новия сезон в Примера Дивисион, след като надигра с 2:0 тима на Севиля. Срещата се игра на стадион „Местая”, а гостите завършиха двубоя с 10 човека, след като Кануте бе изгонен в самия край на първото полувреме.

Срещата започна много спокойно, на моменти дори скучно. През първата част двата тима, като че ли се изучаваха, а действията се водеха предимно в центъра на игралното поле. Най-запомнящият се момент за това първо полувреме бе вторият жълт и съответно червен картон, който Фредерик Кануте от гостите получи в 46-ата минута.

Втората част започна с масиран натиск на „прилепите”, който даде резултат само 2 минути след подновяването на играта. В 47-ата спряганият за трансфер в Евертън Евер Банега намери Мата в наказателното поле на Севиля и нападателят откри след хубав удар с левия крак, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Палоп.

След това попадение „прилепите” продължиха да натискат, но пропуски направиха Банега, Мата, Луиш Фабиано, а в някои ситуации Палоп бе просто блестящ. В 80-ата минута Банега даде втората си асистенция в мача, след като намери на границата на наказателното поле Пабло, който с удар с десния крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Севиля, оформяйки крайното 2:0.