3. Вердер на полуфинал за Купата след 2:1 над Хофенхайм

Вердер на полуфинал за Купата след 2:1 над Хофенхайм

Вердер се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Германия, след като победи у дома Хофенхайм с 2:1. Попаденията за Вердер отбелязаха защитникът Налдо и Уго Алмейда, като и двамата се разписаха след страховити далечни удар. Хофе успя да изравни за 1:1, чрез Принц Траоре, но непосредствено след това допусна втори гол, който реши срещата. „Бременските музиканти” и Хофенхайм бяха единствената двойка от първа Бундеслига, която се срещна на тази фаза от турнира.

Минусови температури в северна Германия и сняг посрещнаха двата отбора на Вердер и Хофенхайм в първия четвъртфинален мач за Купата на Германия. Домакините от Бремен навлязоха в срещата като явен фаворит. Освен, че трябваше да защитават миналогодишния си трофей, момчетата на Томас Шааф трябваше да продължат забележителната си серия от 32 домакински срещи без загуба в турнира за Купата.

Първата част определено бе за „музикантите”, които създадоха редица опасни положения и впоследствие поведоха в резултата след изящно изпълнен далечен удар след пряк свободен удар от бразилския защитник Налдо в 27-ата минута. Марко Марин бе повален метри пред наказателното поле на Хофе от Луиш Густаво. Свободният удар бе изпълнен късо от Марин и със силен шут с десния крак Налдо прониза вратата на Тимо Хилдебранд за 1:0.

Преди това в рамките на първите 20 минути от срещата Вердер отпрати 4 точни удара към вратата на Хофе, но не успя да намери целта. Най-опасното положение за гостите дойде, след като таранът Ведад Ибишевич бе съборен в противниковото наказателно поле, но реферът Петер Сипел не посочи към бялата точка.

След паузата Вердер пропиля още няколко добри положения, изработени от Марин и Месут Йозил. През второто полувреме Хофенхайм нямаше избор и започна да играе по-открито. По-рискованата игра започна да дава резултати почти моментално. В 52-ата минута ганайският защитник Айзък Ворса не успя да насочи удар с глава от непосредствена близост, а след него Ибишевич можеше да отбележи изравнителен гол, но за негово съжаление се оказа в положение на засада.

След още две-три по-остри включвания на Сеяд Салихович и Борис Вукчевич Хофенхайм успя да достигне до изравнителен гол. Тимът от Баден – Вюртемберг порази вратата на Вердер след отлична многоходова атака и завършващ удар на ганайският нападател Принц Тагое. Високият таран засече центриране на Айхнер от лявото крило и след като надскочи Налдо и Мертезакер заби за 1:1 в 73-ата минута.

Радостта на гостите обаче бе крайно краткотрайна. Три минути след като получи гол Вердер отвърна на удара чрез португалеца Уго Алмейда. Клаудио Писаро изведе Алмейда в коридор, той напредна и от 18-ина метра стреля неспасяемо за 2:1.

В заключителните минути домакините се справиха добре със стратегията си за забавяне и накъсване на играта и не допуснаха Хофе до нови опасни положения пред стража Тим Вийзе.
Вердер се класира за полуфиналите на турнира и направи решителна стъпка към защитата на трофея си. Следващият си съперник  „музикантите” ще научат на 10 февруари, когато след останалите три срещи ще бъде изтеглен жребий за полуфиналите.

В останалите четвъртфинали ще спорят двойките: Байерн Мюнхен – Гройтер Фюрт, Оснабрюк – Шалке, Аугсбург – Кьолн.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени