3. Вердер удари Хофе след драма в края – 2:1 (видео)

Вердер удари Хофе след драма в края – 2:1 (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) постигна първа победа от четири мача в Бундеслигата, след като се наложи драматично с 2:1 над тима на Хофенхайм

Отборът на Вердер (Бремен) постигна първа победа от четири мача в Бундеслигата, след като се наложи драматично с 2:1 над тима на Хофенхайм. Срещата се игра на „Везерщадион” и бе от програмата на 18-ия кръг на германския елит.

Двубоят започна с изненадващ натиск на гостите и неточни удари на Ворса и Компер. След първите десетина минути темпото на игра се накъса изключително много, а чистите голови положения пред двете врати липсваха.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Арнаутович изведе Писаро зад гърба на отбраната на Хофенхайм, а нападателят не сбърка, извеждайки „бременските музиканти” напред в резултата.

До края на полувремето домакините пропуснаха още няколко изгодни положения за ново попадение, като в 45-ата минута топката дори срещна гредата след удар на Писаро.

Втората част стартира отново с по-добра игра на Хофе и неточен шут на Тобиас Вайс. След преполовяването на полувремето обаче, Вердер овладя инициативата и започна да притеснява по-често своя опонент. Последваха опасни изстрели на Фриц и Арнаутович, които обаче не намериха целта, а с пропуски за гостите се отличи Принс Тагое.

Така дойде 87-ата минута, когато Хофенхайм попари „Везерщадион”, след като Вукчевич изравни статуквото, след хубава асистенция на Алаба.

След гола Вердер светкавично се вдигна на щурм и за да бъде драмата пълна, успя да стигне до трите точки в даденото от съдията продължение на двубоя. Тогава Марин проби по лявото крило и намери Фрингс на добра позиция, а халфът на домакините оформи крайното 2:1.

След тази победа Вердер се изкачи на 12-о място във временното класиране с актив от 22 точки, колкото имат и Шалке и Нюрнберг, но „кралско-сините” са с мач по-малко. Гостите от Хофенхайм пък са 8-и с 25 пункта.