3. Вердер заточи Фрайбург в дъното на таблицата

Вердер заточи Фрайбург в дъното на таблицата

„Музикантите” победиха с 4:0, „бразилците” от Бризгау ще треперят до края

Вердер Бремен записа убедителна домакинска победа с 4:0 над застрашения от изпадане Фрайбург в мач от 30-я кръг на Бундеслигата. Клаудио Писаро реализира две от попаденията, а по едно добавиха Аарон Хунт и Месут Йозил. Фрайбург, който заемаше 16-ото място, даващо право на бараж за оставане в лигата, падна до предпоследната позиция след сензационната победа на прекия си конкурент Хановер над Шалке.

Вердер бе по-силният от двата състава на терена през първата част, но две от най-чистите положения дойдоха след офанзиви на гостите от Фрайбург. В осмата минута стражът на „музикантите” Тим Вийзе реагира късно след силен шут на Идрису. Вратарят все пак успя да отклони топката, а тя попадна в краката на Макиади, който за нещастие на тима си стреля над вратата на Вердер от минимална близост. В 23-ата Вийзе реагира отлично при двоен удар на Шустер и Папис Демба Сисе. Бившият национал обаче отказа съперниците си.
Месут Йозил и Аарон Хунт обаче взеха нещата в свои ръце и започнаха да тормозят противниковата отбрана. В 34-ата минута след извеждащ пас на Хунт Марко Марин стреля силно към вратата на Симон Пуплен. Стражът не бе добре позициониран, но въпреки това успя да парира топката. Писаро направи опит за добавка, но не преодоля вратаря. Перуанецът обаче се разписа по-малко от минута след това. Налдо започна скоростна атака по десния фланг и с точен пас намери Писаро в наказателното поле. Нападателят се освободи от пазещия го Барт и подложи крака си за да засече кълбото за 1:0.

Вердер удвои преднината си с през втората част с гол на Аарън Хунт в 54-ата минута. Писаро и Хънт залъгаха противниковата отбрана, след което топката бе продължена към немеца, който демонстрира отлични умения, прокарвайки топката през краката на Пуплен.

В 56-ата Писаро направи аванса класически. Йозил елиминира двама бранители на Фрайбург и успя да подаде в пеналта, където Писаро се промуши между двама защитници и отбеляза 14-я си гол за сезона.
В 66-ата Месут Йозил оформи крайното 4:0 след отличен индивидуален пробив. Немският национал залъга Пуплен и се разписа в празна врата за разгрома. До края на срещата Вердер можеше да направи успеха си още по-изразителен, след като Оливер Барт бе близо да си отбележи автогол.

Вердер заздрави позициите си в зона Лига Европа с днешната победа. Програмата на „музикантите” в оставащите четири кръга е една от най-тежките. За да се преборят за квота в Европа момчетата на Томас Шааф ще трябва да спорят с преките си конкуренти Волфсбург, Шалке и Хамбургер. Вердер е пети с 51 точки.

Положението на Фрайбург е далеч от завидно. „Бразилците” бяха задминати от Хановер и вече са в зоната на директно изпадащите с 25 точки. Хановер вкопа зъби в баража за оставане с 27 т.
Постекоглу: Стилът ни няма да се промени