3. ВИДЕО: Байерн върти реми с Дуисбург, Левандовски с голов дебют

Пеп Гуардиола опита нова схема в мача със „зебрите”

Полският нападател Роберт Левандовски вкара първия си гол с екипа на Байерн още в дебюта си за баварците.

Дошлият от Борусия (Дортмунд) това лято стрелец се разписа в контрола срещу третодивизионния Дуисбург, завършила при равенство 1:1.

Левандовски откри резултата в 62-ата минута, възползвайки се от отлична изява на Рафиня, ала в 69-ата минута мкадокът Фабиан Шнелхарт заслужено изравни и така оформи крайния резултат.

Байерн игра без голяма част от футболистите, които бяха на Световното първенство в Бразилия, а освен това наставникът на тима Пеп Гуардиола използва експериментална схема 3-5-2. Единственият типичен централен защитник в нея пък бе завърналият се след травма Холгер Бадщубер.

Същевременно крайният бранител Давид Алаба бе пробван на позицията вътрешен полузащитник, която понякога изпълнява в националния тим на Австрия.

Припомняме, че капитанът Филип Лам също бе преквалифициран от краен бранител в полузащитник от Гуардиола и дори започна Световното първенство на тази позиция, преди да бъде върнат на поста си от Йоаким Льов във фазата на директните елиминации.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи