3. ВИДЕО: Испания сломи Сърбия с 2:0, но не впечатли

"Ла Фурия" загря за Евро 2012 с чиста победа в експериментален състав

Световният и европейски шампион Испания победи с екпериментален състав Сърбия с 2:0 в контролна среща, играна в швейцарския град Санкт Гален. Адриан Лопес и Санти Касорла от дузпа се разписаха за „Ла Фурия” през втората част.

Висенте Дел Боске излезе с експериментален състав и заложи на халфа на Виляреал Бруно за партньор на Шаби Алонсо в центъра. Санти Касорла и Хесус Навас бяха по крилата, а в атака започнаха Алваро Негредо и Роберто Солдадо.

Сърбия пробва тактика с трима централни бранители, като сред титулярите попаднаха Бранислав Иванович, Невен Суботич и Александър Коларов. Адам Лялич започна зад изнесения самотен напред Деян Лекич.

Негредо тества в първите секунди стража Кариман с нисък удар, който беше избит. В 14-ата минута Шаби Алонсо центрира и Негредо засече с глава над вратата.

Икер Касияс беше повече зрител и нямаше работа до средата на първата част, като за това време само веднъж Радованович шутира отдалеч неточно.

Алонсо можеше да вкара гол, който да се помни с години – подобно на запазената си марка в Ливърпул той прехвърли вратаря от собствената си половина, но кълбото кацна върху мрежата над вратата за щастие на сърбите в 26-ата минута.

Сърбия постепенно успя да позадържи топката. „Плавите” дори стигнаха до гол в 36-ата минута, когато Коларов центрира и нападателят на Осасуна Лакич засече в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Хуанфран проби от полето на Испания по фланга, получи достатъчно пространство и стреля силно, но извън очертанията на вратата и така първата част приключи без голове.

Дел Боске направи 4 промени на почивката и пусна в игра Давид Силва, Адриан Лопес, Бенят и Алваро Домингес.

Лекич можеше да вкара редовен гол в 52-ата минута, но избърза и пак остана зад защитата на еврошампиона при центриране на Иванович.

В 57-ата минута Санти Касорла изуми над 15 000 души на стадиона в Санкт Гален, Швейцария, като от точката на дузпата пробва да прехвърли стадиона с едно докосване вместо да скъса мрежата.

Чак след час игра „Ла Фурия” стигна до чисто голово положение след добра атака. Давид Силва хитро пусна за Адриан, който надбяга защитата, но загуби равновесие и изстрелът му мина покрай целта.

Испания стигна до първия гол малко по-късно. Бенят пусна за Хесус Навас по крилото, Навас направи спринт и буквално остави Зоран Тошич да му диша прахта, а после центрира добре на задната греда за Адриан, който с глава прониза мрежата – 1:0. Попадението е първо за Адриан в дебюта му за мъжкия отбор на Испания.

Адриан беше в основата и на втория гол за иберийците. Той проби в наказателното поле отляво, Бранислав Иванович опита да го спре, а съдията Цимерман даде спорна дузпа.

Санти Касорла застана зад топката и прати в средата, докато вратарят Кариман се хвърли в ъгъла – 2:0.

Така дори без националите на Испания, които играят за Барселона и Атлетик (Билбао), световният и европейски шампион надигра Сърбия и спечели контролата с 2:0.

В друга проверка Португалия се изложи преди Евро 2012 и своята „Група на смъртта” с Германия, Холандия и Дания, като направи безлично 0:0 с Македония на стадиона в Лейрия.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ