3. ВИДЕО: Шампионът Борусия не се отказва от преследването на лидера Байерн

Вижте всички резултати и голмайстори от съботните срещи в Бундеслигата

Германският шампион Борусия (Дортмунд) се доближи на 14 точки до лидера Байерн (Мюнхен), след като постигна домакинска победа с 3:1 над Хановер 96 в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата.

Момчетата на Юрген Клоп не оставиха съмнение в това кой е по-добрият отбор и поведоха в резултата пред 80 645 зрители на своя „Сигнал Идуна Парк” още в осмата минута, когато полският им нападател Роберт Левандовски вкара осмото си попадение в последните 10 мача с жълтата фланелка.

В 21-ата той реализира и деветия си гол за периода, като по този начин увеличи аванса на своите, ала четири минути преди почивката Абделауе намали и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 в полза на домакините.

Крайното 3:1 пък оформи Юлиан Шийбер, който завърши резултатно подаване на поляка Якуб Блашчиковски и сложи точка на спора.

След триумфа шампионите намалиха изоставането си до водача в класирането Байерн, който обаче ще има възможност да възстанови преднината си, тъй като в неделя следобед гостува на Хофенхайм в търсене на деветата си поред победа в първенството.

Категоричен успех с 4:1 в съботния следобед постигна съставът на Шалке 04, който разби като гост Волфсбург. В герой за „кралскосините” се превърна Юлиян Дракслер, отбелязал две от попаденията и асистирал на Джеферсън Фарфан за третото.

Последния гол в срещата вкара холандският голмайстор на гостите Клаас-Ян Хунтелаар четири минути преди почивката, а почетният гол за „вълците” бе дело на Ивица Олич и падна в 50-ата минута. Със спечелените три точки Шалке събра 36, докато Волфсбург остана точно над чертата на изпадащите с 27 в своя актив.