3. ВИДЕО: Швейцария и Исландия си вкараха 8 гола, но не се победиха в Берн

Норвегия и Словения взеха по 3 точки вкъщи от Кипър и Албания

Швейцария и Исландия спретнаха истинско голово шоу в мач от група „Е” на световните квалификации, игран в Берн. В герой за гостите се превърна Берг Гудмундсон, който наниза хеттрик.

22-годишният нападател на АЗ Алкмаар откри резултата още в 3-ата минута, но Швейцария направи пълен обрат до почивката с попадения на Лихтенщайнер (’15, ’30), разписал се на два пъти, и Фабиан Шчаар в 27-ата минута.

След паузата Джемали (’54) даде преднина от три чисти гола за домакините с точно изпълнена дузпа, но само две минути по-късно Сигтьорсон (’53) намали.

После на сцената излезе Гудмундсон, който вкара за 3:4 в 68-ата минута, а в даденото от рефера продължение донесе точката на своите. С нея те вече имат 10 и изостават на 5 от лидера Швейцария.

С четири повече вече има съставът на Норвегия, взел пълния комплект от точки срещу Кипър у дома след триумф с 2:0. Резултатът на стадиона в Осло откри Тарик Елюнуси в 43-ата минута, а в 66-ата заменилият го Джошуа Кинг се разписа за 2:0.

В друг двубой от група „Е” Словения надви Албания с минималното 1:0.