3. Вила се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, Стилиян с 25 минути и гол (видео)

Вила се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, Стилиян с 25 минути и гол (видео)

Бирмингамци надиграха с 3:1 Шефилд Юнайтед като гост

Отборът на Астън Вила се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на Англия, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Шефилд Юнайтед. Срещата се игра на стадион „Брамал Лейн”, а българският национал Стилиян Петров се появи като резерва в 65-ата минута на двубоя. Стенли се отчете с един много сериозен пропуск, както и с жълт картон за реплика към главния съдия, но пък и подпечата успеха на Вила с гол в 92-ата минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Ашли Йънг си изкара втори жълт картон 77-ата минута.

Срещата започна много добре за тима от Бирмингам, след като още в 8-та минута гостите излязоха напред в резултата. Тогава дебютантът в състава на Жерар Улие – Кайл Уолкър получи в центъра на терена, след което напредна мощно през средата, стигна до наказателното поле и с хубав удар прати топката в мрежата на „остриетата”.

След този гол домакините опитаха да натиснат своя съперник, докато Астън Вила чакаше възможностите си на контраатака. Така се стигна до 33-ата минута, когато бирмингамци удвоиха преднината си, след като Йънг центрира към далечната греда, където младокът Олбрайтън се оказа най-съобразителен и покачи на 2:0 за Вила.

Втората част стартира с натиск на Шефил и в 48-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Уорд за 1:2.

В 65-ата минута пък на терена се появи българският национал Стилиян Петров, който трябваше да укрепи халфовата линия на гостите. В 74-ата минута Стенли имаше страхотна възможност да затвори мача, след като изведен пред наказателното поле от Даунинг, но изстрелът на българина бе спасен с крак от стража на домакините.

В 77-ата минута обаче Ашли Йънг си изкара втори жълт картон и Астън Вила трябваше да доиграе мача с човек по-малко. Домакините натиснаха здраво, след като останаха с човек повече, но така и не успяваха да преодолеят отново Фридел.

Така се стигна до 92-ата минута, когато Петров и Олбрайтън направиха страхотно двойно подаване пред наказателното поле на „остриетата”, което завърши с премерен шут на българина в далечния ъгъл, който влезе в мрежата на Шефилд за крайното 3:1.