3. Виляреал взе трите точки от Динамо без проблеми

Виляреал взе трите точки от Динамо без проблеми

ПАОК и Брюж с равенство 1:1 (видео)

Отборът на Виляреал победи Динамо (Загреб) с 3:0 в мач от група D на Лига Европа. Домакините се поздравиха с трите точки без особени проблеми, като Динамо се опитваше да се възпротиви на пресата на испанците, но не успя. Головете за „жълтата подводница” отбeлязаха Роси (2) и Рубен.

Двубоят започна оспорвано и с бързо темпо. В 10-та минута Луис Ибанес от Динамо се опита да застраши вратата на Лопес, но защитата на испанците се справи. В 15-та минута Бечирай стреля към вратата на домакините, но без успех.

В 24-та минута стражът на Динамо Келава фаулира Рубен в наказателното си поле и съдията Мануел Графе отсъди дузпа. Джузепе Роси застана зад топката и с хладнокръвен удар даде преднина на своя тим.

Втората част започна силно за Виляреал като още в 46-та минута Джузепе Роси беше изведен от Марко Рубен сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му. В 51-та минута Самир от гостите успя да се освободи от пазителя си и да стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата на домакините.

Две минути по-късно Виляреал на три пъти можеха да вкарат. Първите две положения дойдоха след добра акция на Роси, като първия път той избра да центрира остро по земя от рамките на наказателното поле, но хърватски бранител изби. Топката се върна в близост до Роси, който стреля, но стражът на гостите изби. В следващата атака Борха Валеро нахлу в наказателното поле и стреля с десния крак по земя в далечния ъгъл на вратата, но топката излезе в аут.

В 59-та минута Джузепе Роси тръгна добре по-дясното крило, нахлу в наказателното поле и пусна елегантно към Кани, който с десния крак запрати кълбото в гредата зад Келава.

В 62-та минута Рубен удвои преднината на своите след чудесно подаване с едно докосване на Джузепе Роси, след което Рубен се оказа очи в очи със стража на Динамо.

В 80-та минута Джузепе Роси, който направи чудесен мач тази вечер оформи класически резултат с удар с левия крак по земя от границата на наказателното поле.

Четири минути преди края Нилмар успя да пробие в наказателното поле и да подаде към Монтеро, който стреля, топката срещна ръката на Бишчан пред голлинията и той беше изгонен. Съдията отсъди дузпа, която Маркош Сена обаче изпусна.

До края на двубоя Виляреал създаде 1-2 нелоши положения, но резултатът остана непроменен – класическа победа за „жълтата подводница”

В другия двубой от група D ПАОК и Брюж завършиха наравно 1:1. Гръцкият тим поведе с гол на Виериня в 25-та минута. Белгийците обаче се добраха до точката минута преди края на редовното време с попадения на Шчепович. Домакините в Солун щяха да водят в групата ако бяха победили Брюж, но след равния ситуацията в групата е такава: Виляреал са начело с 9 точки пред ПАОК с 8, Динамо със 7 и Брюж с 3.

Виляреал – Динамо (Загреб) 3:0

1:0 Роси 25’ (дузпа)