3. Волфсбург изхвърли Бешикташ от Лигата след 3:0 на „Инюню”

Волфсбург изхвърли Бешикташ от Лигата след 3:0 на „Инюню”

Мисимович, Гентнер и Дзеко смълчаха врящия котел в Истанбул

Отборът на Волфсбург постигна изключително важна победа над турския шампион Бешикташ с 3:0, която отваря вратите на тима за класиране за елиминационната фаза на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Инюню” и бе от програмата на група „Б”, а след поражението „супер-орлите” се сбогуваха с надеждите си за продължаване в следващата фаза.

Двубоят започна със силен натиск от страна на гостите, но удари на Гентнер, Мартинс и Мисимович бяха спасени от стража на турците Арикан. Така дойде 14-ата минута, когато страхотната игра на „вълците” даде резултат. Тогава Мартинс намери Мисимович на границата на наказателното поле на домакините, а вторият прати кълбото в мрежата след хубав удар с левия крак в долния ляв ъгъл на Арикан – 1:0.

Бешикташ можеше да изравни още след 60 секунди, но шут на Табата бе спасен от Беналио. До края на първата част немският шампион продължи да доминира, но опитите им за нов гол така и не се увенчаха с успех след пропуски на Финк, Мисимович, Мартинс и Дзеко. С по един неточен удар за турския шампион се отличиха Юзюлмез и Йозкан.

Второто полувреме започна нервно, с множество нарушения в централната част на игралното поле. Първият точен удар по посока на една от двете врати за вторите 45 минути дойде чак в 62-ата минута и бе дело на Михаел Финк от Бешикташ. След това играта продължи да бъде все така накъсана, а опасностите пред двамата вратари идваха основно след неточни удари от средна и далечна дистанция.

В 72-ата минута домакините имаха възможността да изравнят, след като Тело намери Финк на изгодна позиция, но шутът на немеца бе спасен от Беналио. След два неточни изстрела на Финк и Тело гостите решиха да се активизират и да решат мача в своя полза. В 80-ата минута Гентнер препарира Арикан след хубав шут с десния крак извън наказателното поле, който попадна в горния ляв ъгъл на турската врата.

Последва щурм на Бешикташ, но неточни отново бяха Финк, Нобре и Инчеман. В 87-ата минута „вълците” пуснаха за трети път кръв на домакините, след като Мисимович изведе Дзеко зад отбраната им, а босненецът не сбърка, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Арикан.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така Волфсбург разби Бешикташ с 3:0 и то на „Инюню”.

След този успех немският шампион заема 2-о място във временното класиране на група „Б” с актив от 7 точки. Домакините от Бешикташ пък са последни с едва 1 спечелена точка.

Бешикташ – Волфсбург 0:3

0:1 Мисимович 14’
0:2 Гентнер 80’