3. Волфсбург си осигури оставането в Първа Бундеслига след невероятна драма в последния кръг (видео)

Борусия Мьонхенгладбах ще играе плейоф за оставане, Шалке и Вердер завършиха сезона разочароващо

Шампионът на Германия от сезон 2008/2009 – Волфсбург, си осигури оставането в Първа Бундеслига, след като в мача си от последния кръг на шампионата се добра до драматичен успех с 3:1 в гостуването си на Хофенхайм. В началото на втората част на срещата „вълците” губеха с 0:1 и с оглед на развитието на другите мачове са намираха на 17-ата позиция, пращаща във второто ниво на немския футбол, но успяха да достигнат до пълния обрат, благодарение на който си осигуриха оцеляването в Бундеслигата.

Първото полувреме на мача завърши без голове, а в 50-ата минута домакините от Хофенхайм поведоха чрез попадение на Роберто Фирмино. „Вълците” обаче положиха огромни усилия до направят обрат и изравнителният гол не закъсня. Той дойде точно когато изтичаше час игра, а негов автор бе Марио Мандзукич.

В 73-ата минута Волфсбург вече водеше, основна заслуга за което имаше отново Мандзукич, който отбеляза втория си гол. Крайното 1:3 оформи Графите.

Така „вълците” завършиха сезона на 15-ото място с 38 точки. Хофенхайм си бе осигурил оставането още преди няколко кръга, а също така нямаше шансове за участие в европейските турнири, и приключи на 11-ата позиция с 43 точки.

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах пък ще играе плейофен мач за оставане в Първа Бундеслига със завършилия на третото място във второто ниво на футбола в Германия, след като приключи при равенство 1:1 гостуването си на Хамбургер.

Мьонхенгладбах имаше преднина на почивката на мача, която дойде в 42-ата минута с гола на Аранго.

През второто полувреме обаче Борусия допусна изравняване. Точен за Хамбургер бе Бен-Хатира, който се разписа в 71-ата минута.

Така Борусия приключи сезона на 16-ото място и завършва 36 точки, като най-вероятно ще се изправи в два плейофни двубоя срещу Бохум или Гройтер Фюрт. Хамбургер е на 8-ата позиция в крайното подреждане с 45 точки.

Шалке 04 пък завърши разочароващо сезона, след като записа шеста поредна загуба във всички турнири. Този път играчите на Ралф Рангник загубиха с 1:2 гостуването си на Кьолн и така приключиха на 14-ото място с актив от 40 точки.

Кьолн пък е 10-ти с 44.

Тимът на Кайзерслаутерн затвърди добрата си форма в последните седмици и завърши с победа сезона, след като се наложи с 3:2 над Вердер Бремен пред собствена публика. В групата на „червените дяволи” за пореден път не попадна българинът Илиян Мицански.

След този успех Кайзерслаутер има 46 точки и завършва на 7-ото място в крайното класиране. Вердер приключва на 13-ата позиция.

Така след изиграването на последния кръг стана ясно, че Санкт Паули и Айнтрахт Франкфурт изпадат директно, Борусия Мьонхенгладбах ще играе плейоф за оцеляване, а Волфсбург се спасява. Първите три места са заемани от Борусия Дортмунд, Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен. Четвъртата и петата позиция пък са за Хановер и Майнц.