3. Вратарски гаф подари точка на Зенит срещу Атлетико (ВИДЕО)

Вратарски гаф подари точка на Зенит срещу Атлетико (ВИДЕО)

Отборът на Лучано Спалети измъкна 1:1 с автогол на минус 6 градуса в Санкт Петербург

Вратарски гаф подари точка на Зенит у дома срещу Атлетико (Мадрид) в среща от 5-ия кръг на битката в група „G” на Шампионската лига. Адриан Лопес се измъкна и вкара през краката на вратаря в началото на втората част, но после иначе спасилият всичко дотогава Тибо Куртоа не прецени един опит за центриране на Смолников, който бе отклонен от главата на Алдервайрелд, и топката влетя в мрежата му, а той я остави уж да излезе в аут. В края Зенит не намери сили за победен гол и се задоволи с 1:1.

Испанците вече си бяха осигурили първото място в групата и класирането напред, а днес се очакваше Зенит да бъде по-надъхан и да сепчели. Не се оказа обаче точно така. Атлетико игра по-спокойно в двубоя и повече заслужаваше успеха, но дори и с една точка няма как да бъде изместен от върха. „Дюшекчиите” имат 13 точки на първата позиция, а Зенит събира 6 на втора. Порто има 4 и при успех над Аустрия (Виена) по-късно ще задмине руснаците на втората позиция.

Зенит беше без контузените Дани и Ансалди, като Кержаков водеше атаката, а Витсел и Хълк му помагаха от втора линия. За гостите голямата звезда Диего Коща въобще не беше в групата и почиваше, а Адриан Лопес имаше за цел да тормози руската отбрана.

Мачът започна при температура от минус 6 градуса на „Петровски” в Санкт Петербург и иберийците не се чувстваха никак комфортно в началните минути, когато студът сякаш още ги бе сковал.

Габи отправи първия опасен изстрел над вратата след грешка на Крисчито, а „дюшекчиите” се надяваха на четвърта поредна победа в Европа като гост. Хълк демонстрира мощта на шута си в 13-ата минута, но Куртоа боксира на сигурно и Алдервайрелд изчисти леко панически.

Пас на Хълк стигна малко неочаквано до Кержаков, който опита да прехвърли Тибо Куртоа, но белгийският страж внимаваше и с лекота лови.
Отборът на Диего Симеоне предимно се бранеше, но в 29-ата минута испанците можеха да поведат противно на логиката, ако Родригес беше успял да засече добро прострелно подаване на Адриан на празна врата.

Въпреки че руският вицешампион владееше топката почти двойно повече от съперника (66% - 34%), той така и не успяваше да създаде чисто голово положение и продължи търсенето на голове след паузата.

В първите минути на втората част и двата отбора  си размениха по една бърза опасна атака. Първо Куртоа отново изби свиреп шут на Хълк, а пред вратата на домакините Кристиян Родригес настъпи топката на чиста позиция и провали шанса.

Куртоа се намеси на висота още веднъж и при контрата Атлетико поведе. Раул Гарсия изведе Адриан Лопес в коридор, той с лекота се откъсна от гонещия го Хубочан и пусна елегантно между краката на вратаря Лодигин за 1:0 след 53 минути игра.

Още в следващата минута Раул Гарсия беше на път да удвои с прекрасен гол, но техничното му копване над вратаря кацна върху напречната греда и излезе в аут.

Шатов и Кержаков сътвориха двоен пропуск, който накара трибуните да въздъхнат, а Лучано Спалети пусна Аршавин и Бистров в опит да раздвижи атаката.

Габи пак не бе точен, а Хълк стреля право в ръцете на Куртоа.

Когато отчаянието почти напълно обзе Зенит, гостите им подариха изравнителен гол. Опит за центриране на Смолников бе отклонен с глава от Тоби Алдервайрелд, вратарят Тибо Куртоа остави топката да излезе в аут, но тя с падащ лист влезе точно в сглобката под дясната греда и го изненада неприятно за 1:1. Попадението бе записано като автогол на Алдервайрелд.

До края Зенит потърси победата, но физическите сили напуснаха отбора от Санкт Петербург, а Раул Гарсия изпусна да донесе успеха на испанците, след като Лодигин спаси удара му отблизо.

В последния 6-и кръг от групите Зенит гостува на аутсайдера Аустрия (Виена), а Атлетико (Мадрид) приема Порто, който ще се бори с руснаците за второто място.

Операцията на Карвахал мина успешно, асът на Реал Мадрид с коментар

"Вече очаквам с нетърпение да започна възстановяване и да се завърна като звяр"

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер