3. Юнайтед отново обърна Тотнъм и се изкачи на второ място

Юнайтед отново обърна Тотнъм и се изкачи на второ място

Бербатов започна като титуляр за „червените дяволи”, получи сериозна доза освирквания от "Уайт Харт Лейн" и бе сменен в 62-ата минута от Карик, заради червения картон на Пол Скоулс 3 минути по-рано

Шампионът Манчестър Юнайтед постигна важна победа с 3:1 при гостуването си на Тотнъм от 5-ия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" изоставаха в резултат още от първата минута, след феноменален гол на Дефоу, но успяха да обърнат нещата в своя полза, въпреки че в 60-ата минута останаха с човек по-малко. Димитър Бербатов започна като титуляр срещу бившия си клуб и бе силно освиркван от феновете на Тотнъм. Бербо напусна игра в 62-ата минута, когато бе заменен от Карик.

Срещата започна по феноменален начин за домакините от Тотнъм, които поведоха в резултата още в 1-ата минута на мача. Питър Крауч свали с глава една висока топка, а намиращият се в супер-форма Джърмейн Дефоу направи отлична задна ножица и не даде никакъв шанс на Бен Фостър – 1:0 Юнайтед моментално опита да се върне в мача и се наложи само след 3 минути Кудичини да спасява с мъка удар на Дарън Флетчър. Българинът Димитър Бербатов пък получаваше сериозна доза освирквания от „Уайт Харт Лейн” при всяко докосване на топката.

Все пак се стигна до 24-ата минута, когато „червените дяволи” успяха да възстановят равенството. Райън Гигс изпълни перфектно един пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Кудичини – 1:1. Малко по-късно пък италианският страж на домакините спаси с мъка топовен изстрел с левия крак на Димитър Бербатов. При една атака в 31-ата минута Юнайтед на три пъти можеше да поведе резултата, но първо Рууни не успя да преодолее Кудичини отблизо, след удар на Бербатов при добавката бе избит от голлинията, а при втория си опит Бербо прати топката над вратата.

По-добрата игра на Юнайтед обаче продължи и така се стигна до 41-ата минута на мача, когато гостите успяха да вкарат втори гол и да обърнат нещата в своя полза. След разбъркване пред наказателното поле на Тотнъм, топката стигна до Андерсон, който моментално стреля с десния си крак и вкара първия си гол във Висшата лига за 1:2.

През втората част зрителите на „Уайт Харт Лейн” станаха свидетели на още доста интересни моменти. В рамките на 8 минути опитният полузащитник на гостите Пол Скоулс си изкара 2 жълти картона и остави своя тим с човек по-малко на терена. Това моментално пък принуди Сър Алекс Фъргюсън да пусне Майкъл Карик в игра, а потърпевш при смяната се оказа Димитър Бербатов.

Останали с човек повече на терена, футболистите на Тотнъм наложиха тотален натиск и притиснаха „червените дяволи” в собствената им половина. „Шпорите” обаче нямаха никакъв късмет пред гола. Първо удар на Крауч с глава срещна гредата, а малко по-късно и резервата Кранчар също нацели страничния стълб. Бен Фостър също направи няколко много добри спасявания и се случи това, което най-често се случва във футбола – като не вкараш, ще ти вкарат.

Стигна се до 78-ата минута, когато Уейн Рууни овладя една топка в наказателното поле, навърза бранител на Тотнъм и с хубав удар с левия крак прати коженото кълбо между краката на Кудичини за 1:3. След този гол, тонусът в играта на домакините падна и Юнайтед можеше да стигне до нови попадения, но Карло Кудичини спаси удари на Рууни и Флетчър.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и „червените дяволи” за пореден път обърнаха „шпорите”. С тези 3 точки Юнайтед вече има 12 точки в актива си и вече е втори, на 3 зад лидера Челси. Тотнъм пък претърпя първа загуба за сезона и остава с 12 точки, но поради по-лошата си голова разлика от Юнайтед и Сити, „шпорите” заемат 4-ото място.

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 1:3