3. Юнайтед с класика срещу Фулъм, Бербатов с нов гол

Юнайтед с класика срещу Фулъм, Бербатов с нов гол

Още една добра новина за Сър Алекс – възстановеният от контузия Уейн Рууни също успя да отбележи, за да затвърди доминацията на Юнайтед във Висшата лига.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна класическа победа у дома с 3:0 над тима на Фулъм в отложена среща от 3-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” бяха пълен господар на терена, а Димитър Бербатов отново се разписа за своя отбор. Още една добра новина за Сър Алекс – възстановеният от контузия Уейн Рууни също успя да отбележи, за да затвърди доминацията на Юнайтед във Висшата лига.

Срещата започна с обичайния домакински натиск за Манчестър Юнайтед, но първото по-сериозно положение дойде в 12-ата минута и то бе превърнато в гол. Карик центрира от ъглов удар, топката бе избита от бранителите на Фулъм, но тя попадна в краката на Пол Скоулс, който от дъгата на наказателното поле с мощен шут вкара за 1:0. Вратарят Шварцер стигна до топката, но ударът на Скоулс бе твърде силен и въпреки намесата на стража на Фулъм, коженото кълбо премина голлинията. Още в следващата атака домакините можеха да удвоят преднината си, но този път Шварцер спаси силен удар на Карик.

В 17-ата минута Боби Замора стреля опасно с глава, но топката премина встрани от вратата на Ван дер Саар. В следващата атака Роналдо центрира за Бербатов, но българинът не успя да се завърти и да отправи удар и впоследствие Аарън Хюз изчисти топката. Малко по-късно Роналдо опита силен удар, но не успя да уцели вратата.

В 25-ата минута гол на Тевес бе отменен заради засада, а в следващата атака опасен удар с глава на Бербатов бе спасен от Шварцер. Стигна се обаче до 30-ата минута, когато Бербатов все пак успя да се разпише. Пас на Джон О’Шей рикошира в крак на бранител на Фулъм и попадна в Бербатов, който останал непокрит от няколко метра не сгреши за 2:0, пращайки топката зад безпомощния Шварцер.

Само две минути по-късно резултатът вече можеше да е 3:0. Бербатов догони един пас на Тевес, стреля, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Шварцер. Малко по-късно гол с глава на Бербатов бе отменен заради засада, а в самия край на полувремето Скоулс можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му бе спасен от Шварцер.

През втората част събитията на терена не се промениха и Юнайтед отново бе по-активният тим на терена, но момчетата на Сър Алекс Фъргюсън понамалиха темпото и не създадоха много голови положения.

В 61-та минута Уейн Рууни се появи в игра на мястото на Бербатов и само 2 минути по-късно възстановилият се от контузия англичанин успя да се разпише. Парк опита удар, топката попадна в Рууни, който отблизо не сгреши за 3:0. При този резултат, до края на срещата домакините не си даваха много зор и не успяха да вкарат нов гол.

Единствената по-сериозна възможност се откри пред Роналдо, но ударът му бе блокиран от притичалия Аарън Хюз. Фулъм пък отправи едва 2 анемични удара към скучаещия Ван дер Саар. Така резултатът остана непроменен, а Юнайтед записа поредната си победа.

След този успех Манчестър Юнайтед остава на върха и вече има 59 точки в своя актив, цели 5 пред втория Ливърпул. Фулъм пък остана 10-и с 30 точки в актива си.