3. Юнайтед се върна на върха, след победа над Уест Хем

Юнайтед се върна на върха, след победа над Уест Хем

"Червените дяволи" продължават да мачкат всичко по пътя си, а Едвин ван дер Сар вече е абсолютен рекордьор по мачове без допуснат гол. Бербатов игра цял мач, но този път не успя да блесне

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна ценен успех с минималното 1:0 като гост на Уест Хем в последната среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” вече 13 мача нямат загуба, а вратарят на тима Едвин ван дер Саар вече 13 срещи не е вадил топката от своята мрежа, с което подобри рекорда в цяла Британия за минути без допуснат гол.

Българинът в състава на Юнайтед Димитър Бербатов, който бе избран за играч номер 1 на месец януари за „червените дяволи”, игра цял мач, но бе зорко пазен от отбраната на Уест Хем и не успя да покаже най-доброто от себе си.

Срещата започна на бавни темпове и двата отбора не успяха да създадат нищо по-опасно през първите минути на двубоя. В 13-ата минута се откри и първата опасност в срещата. Карлтън Коул се измъкна от отбраната на Юнайтед и можеше да вкара, но Ван дер Саар спаси с вещина. Гостите владееха по-дълго топката, но не успяха да излязат на чиста позиция. В 21-та минута гол на Бербатов бе отменен, заради явна засада. Само 3 минути по-късно Тевес се озова на добра позиция, но топката му бе избита от бранител на домакините. В ответната атака Уест Хем можеше да открие резултата, след добра атака на младия Колинсън, който обаче не успя да шутира, топката попадна в Коул, но той се засуети и не успя да нанесе удар. В 30-ата минута удар на Скоул рикошира в крак на бранител за щастие на вратаря Грийн. До края на полувремето не се случи нищо по-запомнящо се и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част започна с лек превес за Юнайтед, но отбраната на „чуковете” се справяше с атаките на „червените дяволи”. Стигна се обаче до 62-та минута, когато защитата на Уест Хем вече нямаше какво да направи. Райън Гигс финтира бранител на домакините, навлезе в наказателното поле, последва нов финт, след което с неудобния си десен крак Гигс успя да прокара топката между куп бранители и под плонжа на вратаря Грийн за 0:1. Уест Хем реагира адекватно и започна да реди атака след атака. Карлтън Коул буквално влезе в битка с бранителите на Юнайтед и при една от атаките успя да свали топката за Марк Нобъл, който стреля опасно, но Ван дер Сар спокойно улови. В игра за „чуковете” се появи и рекордната покупка на тима Савио Нсереко, който успя да раздвижи играта на своя отбор, но така и не се озова на голова позиция. В края на срещата Уест Хем опита тотален натиск, но Видич и компания се справиха с атаките на домакините и резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Манчестър Юнайтед се върна на първото място с актив от 56 точки, 2 пред втория Ливърпул, но „червените дяволи” все още имат мач по-малко. Уест Хем пък е 8-и с актив от 33 точки.