3. Юнайтед води на Интер с 1:0 след 45 минути игра

Юнайтед води на Интер с 1:0 след 45 минути игра

Отборът на Манчестър Юнайтед води с минималното 1:0 над Интер след първото полувреме на срещата реванш между двата отбора от осминафиналите на Шампионската лига. Двата отбора показаха отличен футбол и оправдаха определението за мега-сблъсък. Димитър Бербатов е титуляр в редиците на "червените дяволи", но до момента Берба не блести с играта си. За негова сметка обаче Неманя Видич отново е на висота. Сърбинът отбеляза единственото попадение до момента и играе перфектно в отбранителния вал на Юнайтед.

Срещата започна с вихрен натиск на домакините и още в 4-та минута "Олд Трафорд" изригна, след като Неманя Видич вкара поредния си гол с глава през този сезон. Сърбинът се извиси над всички в наказателното поле, след изпълнение на ъглов удар и с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Жулио Сезар. Голът даде криле на домакините и те продължиха да атакуват, но не създаваха много чисти положения. В 15-ата минута Димитър Бербатов опита удар от въздуха от границата на наказателното поле, но шутът на българина бе твърде слаб и не затрудни Жулио Сезар. Пет минути по-късно домакините на 2 пъти имаха претенции за игра с ръка първо на Самуел, а после на Станкович, но съдията си замълча и остави играта да продължи.

Интер се посъбуди и в 29-ата минута можеше да върне попадението, но удар с глава на Златан Ибрахимович срещна напречната греда. Майкон центрира от фаул на главата на шведа, но ударът на Ибра тупна пред вратата и след това се отби в гредата. В 36-ата минута Деян Станкович стреля страхотно от воле от далечно разстояние, но Ван дер Сар спаси, а главният съдия не видя играта на холандеца и отсъди аут. Две минути по-късно Джон О'Шей направи непростим пропуск. След хубава атака на "червените дяволи", бранителят излезе сам срещу Жулио Сезар, но стреля слабо и вратарят на гостите спаси. Минута по-късно пък Интер можеше да изравни. Ибрахимович изведе чудесно Станкович, но сърбинът от непосредствена близост прати топката високо над вратата. В следващата атака гостите отново имаха шанс да отбележат, но удар на Ибрахимович по диагонала премина на сантиметри от десния страничен стълб. В последната минута на полувремето първо Ван дер Сар спаси удар на Майкон от далеч, а малко след това бомбен шут на Уейн Рууни премина встрани от целта.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал