3. Юве отнесе Милан с 4:2 и остави „росонерите” извън борбата за Скудетото

Юве отнесе Милан с 4:2 и остави „росонерите” извън борбата за Скудетото

Ювентус отново е на 6 точки от Интер, а Милан вече е четвърти - крах за Роналдиньо и компания..

Отборът на Ювентус постигна страхотна победа с 4:2 срещу Милан в дербито на 16-ия кръг в италианската Серия „А”. Домакините бяха по-добрият тим на терена и заслужено спечелиха трите точки. Черната серия на Милан далеч от дома продължава, а Анчелоти и компания ще трябва да се съсредоточат върху турнира за Купата на УЕФА. Мачът показа какво точно е истинско дерби между два големи отбора. Много голове, положения, картони, дузпи… Зрителите на Олимпийския стадион в Торино станаха свидетели на изключителен двубой, в който „бианконерите” доминираха напълно и можеха да вкарат още много голове.

Още в 16-та минута съдията отсъди спорна дузпа в полза на домакините и за майстор като Алесандро Дел Пиеро не бе проблем да вкара за 1:0. Милан опита да се върне в мача и създаде няколко много добри атаки, като най-чистото положение се откри пред Масимо Амброзини, който от непосредствена близост с глава не успя да прати топката в мрежата на Манингер. В 31-та минута Милан все пак стигна до равенството. Роналдиньо навлезе на скорост в наказателното поле и подаде отличен пас към Алешандре Пато, който не сгреши – 1:1. Радостта на „росонерите” трая съвсем кратко, 3 минути по-късно централният бранител на домакините Джорджо Киелини се извиси над всички в наказателното поле, след центриране от ъглов удар, и с глава прати топката неспасяемо във вратата на гостите. В 41-та минута Юве стигна до нов гол. Този път в герой се превърна бразилецът Амаури, който вкара страхотен гол с глава в долния десен ъгъл на Абиати.

Разочарование в редиците на МиланВъпреки, че през втората части Карло
Анчелоти пусна в игра Андрий Шевченко, Юве продължи да бъде по-опасния тим и за малко не стигна до нов гол, след изстрел на Маркиони, който бе спасен с вещина от стража на гостите. В 52-та минута Милан върна един гол, чрез Амброзини. Националът стреля от дъгата на наказателното поле, ударът му рикошира в крак на бранител на домакините и влетя неспасяемо във вратата Манингер, който вече се бе метнал в другия ъгъл. След гола Милан тръгна да изравнява и се отвори, което позволи на Ювентус да заиграе добре на контраатаки. При една от тях резервата Паоло Де Челие проби опасно по лявото крило и принуди Дзамброта да го фаулира. Последва втори жълт картон за бившия футболист на „старата госпожа” и така гостите останаха с човек по-малко от 66-та минута. Ювентус моментално се възползваха от численото си предимство и вкараха 4-ти гол, с който решиха крайния изход. Отново Амаури бе в прегръдките на своите съотборници. Бразилецът направи хубаво двойно подаване с Момо Сисоко, поведе си топката с глава и от въздуха прати коженото кълбо в долния десен ъгъл на Абиати. „Бианконерите” можеха да стигнат и до още голове, но удар на Дел Пиеро срещна гредата, а малко преди края появилият се като резерва Винченцо Якуинта пропусна сам срещу вратаря.

Така с тази победа Юве излезе еднолично на втора позиция с актив от 33 точки, 6 по-малко от лидера Интер. Милан пък вече е 4-ти с актив от 30 точки, колкото има и третият Наполи, и почти сигурно напусна борбата за Скудетото. Постът на Анчелоти започва да се клати все по-силно, а проблемите с контузени и наказани футболисти в Милан продължават все повече.

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0