3. Юве се измъчи у дома срещу Сиена за 1:0, вече е на 4 точки от Интер

Юве се измъчи у дома срещу Сиена за 1:0, вече е на 4 точки от Интер

Отборът на Ювентус постигна трудна победа с 1:0 у дома срещу тима на Сиена в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А”. Капитанът на „бианконерите” Алесандро Дел Пиеро отново се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки единственото попадение в срещата, отново от пряк свободен удар.

Срещата започна с обичайния домакински натиск, но защитата на гостите се справи с повечето атаки на Юве. Стигна се обаче до 33-та минута, когато Дел Пиеро изпълни един от марковите си пряк свободни удари и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на Сиена – 1:0.

През втората част гостите бяха по-добрият тим на терена и имаха няколко възможности да стигнат до равенството, но вратарят на Ювентус в този мач Алекс Манингер отрази удари на Гезал и Фрик. В крайна сметка Юве запази трите точки и постигна изключително важна победа.

Така с този успех „бианконерите” вече имат 39 точки в своя актив и изостават само на 4 от лидера Интер. Сиена пък остана на 15-о място с актив от 19 точки.