3. Ювентус сломи Севиля с 2:1, ЛДУ Кито не прости на Ал Ихтихад

Ювентус сломи Севиля с 2:1, ЛДУ Кито не прости на Ал Ихтихад

Италианският гранд Ювентус постигна трудна победа над Севиля с 2:1 в мач от турнира "Пийс Къп". Торинци започнаха двубоя много добре и логично първи поведоха в резултата. Амаури вкара дежурния си гол в 26-ата минута, а Винченцо Якуинта удвои резултата в 66-ата минута. Почетното попадение за Севиля отбеляза френският национал Салваторе Скилачи в 80-ата минута. Севилци имаха няколко много добри шанса за гол, но не успяха да се възползват от тях. Ако бяха вкарали положенията си, те дори можеха и да спечелят мача.

Треньорът на торинци Чиро Ферара заложи в титулярния състав на Манингер, Зебина, Канаваро, Киелини, Григера, Каморанези, Занети, Маркизио, Тиаго, Дел Пиеро и Амаури. Той направи само три смени, в които пусна в игра Якуинта Молинаро и Мароне.

Футболистите с най-високи оценки за Юве в този мач са съответно Алекс Манингер, който получи 8 и Тиаго Мендеш - 7.5.

За Севиля в игра се завърна Аруна Коне, който дълго време бе контузен. Той започна двубоя като титуляр и получи добра оценка за представянето си. Дидие Закора, Алдо Душер също бяха титуляри за севилци, като бившият футболист на Тотнъм бе най-добрият играч на отбора в този мач.

След тази победа, Юве заема първото място в Група "А" на турнира с актив от 3 точки. На втора позиция е Сенан, а третото място е за Севиля, като и двата тима имат по нула точки.

В друг двубой от надпреварата еквадорският ЛДУ Кито сломи Ал Ихтихад от Саудитска Арабия с 3:1 След двубоя, южноамериканците заемат първото място в Група А с 3 точки. Втората позиция е за Реал (Мадрид), който ще играе с Ал Ихтихад. И двата отбора за момента имат по нула точки.

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед уволни Тен Хаг

Рууд Ван Нистелрой ще е временният мениджър на "червените дяволи"