3. Задна ножица на Суарес и два на Меси отказаха бързо Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Задна ножица на Суарес и два на Меси отказаха бързо Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците излязоха временно на върха с точка пред Реал Мадрид, който има два мача по-малко

С два гола на Лионел Леси и един на Луис Суарес Барселона отказа Севиля още до 33-ата минута на „Ноу Камп” за успеха с 3:0 в междинния 30-и кръг на Примера дивисион. Така каталунците се качиха за около два часа на върха, но после Реал Мадрид отново ги свали оттам с победа с 4:2 като гост на Леганес. Реал води с две точки на върха и има мач по-малко.

Лео Меси има вече 43 гола в 41 мача през сезон 2016/17 във всички турнири и води в голмайстоската листа в Ла Лига с 27 гола, втори е Луис Суарес с 24. Самуел Умтити продължи да носи късмет на "блаугранас" и в 18 мача с него като титуляр тимът има 18 победи.

Луис Енрике пусна наглед оптимален състав, връщайки сред титулярите Пике, Умтити, Иниеста и изтърпелия наказание Меси. Срещата започна с тотален натиск на Барселона и Лео Меси удари напречната греда със силен удар от около 25 метра, а съдията не даде дузпи при две отделни претенции на каталунците. Неймар от малък ъгъл нямаше как да затрудни Серхио Рико.

Защитата на Барса имаше типичния си момент на заспиване в 16-ата минута, когато всички вдигаха ръка за засада, каквато не бе вдигната и Марк-Андре тер Щеген спаси ниския шут на Н’Зонзи в близкия ъгъл.

Ракитич с глава насочи малко над целта, но глухата защита на Севиля бе пробита в 25-ата минута. Лео Меси надбяга двама по десния фланг и центрира ниско на първа греда, Клеман Ленгле изби нагоре, а Луис Суарес посрещна топката с красива задна ножица и вкара отблизо под гредата за 1:0.

Андалусийците опитаха да отговорят с атаки от своя страна, но бързо бяха попарени с втори гол. Само три минути след гола на Суарес, Ракитич се впусна напред в контра четирима на трима и намери Неймар наляво, неговият нисък пас беше по-силен от необходимото, но Луис Суарес върна също по земя за свободния Лео Меси, който от границата на вратарското поле отбеляза през краката на Рико за 2:0.

Набързо Барса реши мача с трети гол още в 33-ата минута. Севилци не можаха да изчистят добре от два опита след корнер пред тяхната врата и Меси с воле от въздуха прониза Рико в близкия десен ъгъл, където му вкара и преди това за 3:0.

Меси опита на два пъти да направи хеттрик до почивката, но и двата пъти беше затворен навреме.

Хорхе Сампаоли направи двойна смяна на полувремето и извади Меркадо и Насри, но това не промени отчетливо съотношението на силите на терена.

Сарабия стреля от външната страна на гредата, а Луис Енрике си позволи да съхрани част от силите на Луис Суарес и го смени още в средата на втората част. Алкасер изпусна сам срещу вратаря, а Ракитич прати над вратата при добавката.

Неймар се забавляваше с финтове и в добавеното време изнерви Витоло, който го изрита съвсем умишлено не веднъж, а два пъти в рамките на секунди и заслужи директен червен картон, а победата остана класическа за Барселона.

Барса има 69 точки, Реал Мадрид води със 71 и мач по-малко. Севиля е четвърти с 58.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача