3. Завръщането: Юрген Клоп срещу Борусия (Дортмунд) в Лига Европа

Завръщането: Юрген Клоп срещу Борусия (Дортмунд) в Лига Европа

Клоп ще отведе Ливърпул на "Сигнал Идуна" в първия мач, испанско дерби между Билбао и носителя на трофея Севиля

Голямо завръщане в Дортмунд очаква Юрген Клоп, отреди жребият за четвъртфиналите в Лига Европа. Мениджърът на Ливърпул ще се завърне на „Сигнал Идуна Парк” още в първия мач срещу бившия му тим Борусия (Дортмунд) в най-интересната двойка от  топ 8 на турнира.

Ливърпул спечели Купата на УЕФА на стадиона на Дортмунд „Вестфаленщадион” през 2001 година след един паметен финал и успех с 5:4 над Алавес. Това ще бъде голямото завръщане на Клоп в Дортмунд, където той е обожаван, защото успя да направи клуба два пъти шампион на Германия пред Байерн Мюнхен, а игра и финал в Шампионска лига през 2013-а, изгубен точно от Байерн с 1:2 на „Уембли”.

В другия много интересен сблъсък Севиля продължава защитата на трофея в испанско дерби с Атлетик (Билбао). Петият и шестият във временното класиране на Примера никога не са се срещали на европейската сцена досега.

Виляреал и изненадата Спарта (Прага) са единствените два отбора в тази фаза на турнира, които никога не са стигали до финал в турнир на УЕФА, но сега ще мерят сили в битка за място на полуфинал.

В първата изтеглена двойка Шахтьор (Донецк) гостува на Брага в първия мач. Двата отбора играха в Шампионска лига през сезон 2010/11, тогава Шахтьор спечели и двата мача, а в същия сезон Брага загуби финала в Лига Европа от сънародниците си от Порто.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1