3. Здрава битка и нулево равенство между Украйна и Англия в Киев (ВИДЕО)

Здрава битка и нулево равенство между Украйна и Англия в Киев (ВИДЕО)

Полша разпиля Сан Марино с 5:1 и остава в борбата за класиране на световното в Бразилия догодина

Украйна и Англия не успяха да си отбележат голове и завършиха наравно 0:0 в среща от група „Н” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през следващата година. Двубоят се проведе на НСК „Олимпийский” в украинската столица Киев, а срещата бе доста оспорвана, но в крайна сметка двата тима не си вкараха попадения и взеха по точка от сблъсъка помежду си.

Стивън Джерард можеше да открие резултата още в 3-ата минута, но далечният му изстрел не се оказа проблем за Андрий Пятов, който спаси. Почти веднага след това Тио Уолкът имаше възможност да се разпише, след като нанесе удар към вратата на домакините, но украинският вратар отново се справи. Малко преди да изтече четвърт час от началото на мача Роман Зозуля нанесе удар с глава след пас на Йевхен Коноплянка, но кълбото не намери рамките на вратата. До почивката нямаше много интересни моменти пред двамата вратари и така след края на първото полувреме резултатът бе 0:0.

През втората част също нямаше много на брой чисти положения за отбелязване на гол пред двете врати. Украйна имаше добра възможност да открие резултата в 71-ата минута, след като Йевхен Коноплянка изпълни пряк свободен удар, но Фил Ягиелка блокира и кълбото излезе в корнер. Малко след това, именно след изпълнение на ъглов удар, Артем Федетский засече по отличен начин топката с глава, но Джо Харт бе на мястото си и кълбото попадна право в ръцете му. В продължението на двубоя Франк Лампард стреля неточно с глава. Така последният съдийски сигнал дойде при нулево равенство.

В друг мач от група „Н”, игран днес, Полша разпиля Сан Марино като гост с 5:1. Головете за поляците отбелязаха Пьотр Зиелински (10’, 66’), Якуб Блашчиковски (23’), Валдемар Собота (34’) и Адриан Миержейевски (75’), а попадението за Андора бе дело на Алесандро Дела Вале (22’).

Така след изиграването на тези две срещи всички отбори в група „Н” са изиграли по 8 двубоя. Англия е лидер с 16 точки, а Украйна заема втората позиция с 15. Толкова има и третият Черна гора, но черногорците са с по-лоша голова разлика от украинците. Полша се намира на четвъртата позиция и е с 13 точки. Молдова има 5 и е на пето място, а шестият Сан Марино е без спечелена точка.