3. Зенит би ЦСКА в Москва

Зенит би ЦСКА в Москва

Шампионът Зенит записа нова победа от началото на сезона в Русия, след като днес се наложи с 3:1 над тима на ЦСКА (Москва). Двубоят се игра в руската столица и бе от програмата на 3-ия кръг на Премиер лигата.

Мачът стартира с натиск на "армейците", но при една контраатака в 10-ата минута Семак засече подаване на Широков за 1:0.

След това попадение в редиците на ЦСКА настъпи смут и в 13-ата минута Зенит вече водеше с 2:0. Тогава Акинфеев спъна Семак в наказателното си поле, а след това бе безпомощен при удара от бялата точка на Кержаков.

Объркването в състава на домакините продължи и в 32-ата минута Алексей и Василий Березуцки с общи усилия опитаха да затворят преследващия дълъг пас Кержаков, а Акинфеев вместо да улови топката, комично я изби с крак. Кълбото попадна право във Владимир Бистров, който пусна към нахлуващия Семак и халфът се разписа за втори път в двубоя.

Точно преди края на полувремето обаче, Кейсуке Хонда върна столичани в мача, след като бе изведен на изгодна позиция и не трепна пред Малафеев.

През втората част зрителите не видяха повече попадения и така шампионите спечелиха визитата си на ЦСКА с 3:1.

Двубоят бе изгледан на живо от селекционера на Русия - Фабио Капело.
Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм