3. Зенит не прости и на Андерлехт (видео)

Зенит не прости и на Андерлехт (видео)

АЕК (Атина) постигна важна победа над Хайдук (Сплит) като гост

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) постигна пета победа в груповата фаза на Лига Европа, след като успя да се наложи над Андерлехт в мач, игран на стадион „Петровски”. Двубоят завърши с успех на руския тим с 3:1. Мачът бе без значение за отбора на Зенит, който си беше осигурил участие в следващата фаза на турнира, но въпреки това руснаците се наложиха над белгийския си съперник.

Срещата започна добре за домакините и в 12-ата минута първият точен изстрел към вратата на Андерлехт се оказа гол. Йонов получи топката на границата на вратарското поле и с удар с десния крак откри резултата в полза на своя тим.

Първият удар в очертанията на вратата, пазена от Малафеев, бе чак в 32-ата минута и бе дело на Ромело Лукаку. След изстрелът му обаче руският вратар реагира по много добър начин и улови кълбото, запазвайки минималната преднина на Зенит.

До края на полувремето втори гол на стадион „Петровски” не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

През втората част първото по-добро положение бе за гостите от Андерлехт, но ударът на Саша Клиестан в 55-ата минута отново бе отразен от стража на Зенит.

Десетина минути след тази ситуация домакините достигнаха до втори гол. Александър Бухаров стреля от около десетина метра с десния крак в десния ъгъл на вратата на гостите и след ударът му топката за втори път се оплете в мрежата на белгийците.

Резултатът бе намален от Кану в 87-ата минута. Играчът на Андерлехт стреля хубаво с глава от близко разстояние и с попадението си запази надеждите на тима си за измъкване на поне точка от срещата.

Всичко за белгийците обаче свърши две минути по-късно, когато резултатът стана 3:1 и крайният изход от срещата бе ясен. Шаболш Хущи отправи изстрел от близко разстояние с левия крак и за трети път накара белгийския тим да извади кълбото от вратата си.

След успехът Зенит продължава да е с пълен актив – пет победи от пет срещи и със сигурност завършва на първото място в групата си. Андерлехт остава с четири точки на трето място. Белгийският тим трябва да се надява на домакинска победа срещу Хайдук и загуба на АЕК срещу Зенит, за да може да се добере до второто място и да преодолее групите на Лига Европа.

В другия мач от група "G" отборът на АЕК (Атина) успя да се поздрави с изключително важна победа с 3:0 като гост на Хайдук (Сплит). След класическия успех гръцкияj тим запази най-сериозни шансове за спечелване на второто място в групата.

Резултатът бе открит в 51-ата минута, когато гърците получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Игнасио Скоко и с удар в десния крак в левия ъгъл на вратата на Хайдук откри в полза на АЕК. Вратарят на хърватския тим Божидар Радошевич можеше да отрази ударът, но гръцкият тим имаше късмет и все пак топката влезе във вратата на домакините.

Второто попадение падна 10 минути по-късно и бе дело на Манолас Костас, който с глава вкара топката за втори път в мрежата на Радошевич.

Третият гол за АЕК дойде към края на срещата, в 86-ата минута, когато влезлият през втората част Исмаел Бланко с хубав удар с десния крак забоде кълбото във вратата на Хайдук.

Домакините все пак достигнаха до почетно попадение, което падна в последната 90-та минута на мача. Голмайстор за Хайдук бе Булжат.

По този начин АЕК събра 7 точки и в момента е на второто място в групата. В последния мач от груповата фаза, който е домакинство на Зенит, гръцкият тим ще се нуждае само от точка, за да успее да се класира за следващата фаза на Лига Европа. Поражението сложи край на участието на Хайдук в турнира и последният мач срещу Андерлехт ще е без значение за хърватите.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)