3. Живко Миланов загуби пет зъба, след като бе изритан в главата от португалски грубиян (обновена+ВИДЕО)

Българинът бе откаран в болница по време на мача с Клуж

Българският национал Живко Миланов получи тежка контузия по време на срещата от 20-ия кръг на румънското първенство между Васлуй и ЧФР Клуж, приключил при нулево равенство.

Три минути преди почивката бившият бранител на Левски бе ударен с коляно в главата от португалеца Рикардо Каду, в резултат на което два зъба на бившия национал паднаха незабавно, съобщава „Адеварул”. Три други зъба бяха премахнати и заменени.

Живко Миланов остана в съзнание и получи веднага медицинска помощ на терена, след което бе откаран с линейка в местна болница, където му бе направен обстоен преглед.

„29-годишният мъж, който претърпя краниофациална травма, е в стабилно състояние, след като получи първа помощ от спешното медицинско звено. Той беше насочен към УНГ отделение за допълнителна консултация”, съобщиха от Васлуй.

Устните на Миланов са нарязани в допълнение към липсващите зъби, пише „Диги Спорт”.

Иначе Каду получи директен червен картон заради грубото си влизане, а малко след това неговият сънародник  Диого Валенте също бе отстранен с втори жълт картон и ЧФР остана с 9 души на терена.

Старши треньорът на Васлуй Виорел Хизо яростно обвини футболиста на ЧФР: „Няма съмнение, това, което той направи, е умишлен удар. Любопитен съм какво ще е решението на комисията, защото Каду имаше и преди много случаи от този вид”.

Илие Думитреску също се съгласи с наставника на Васлуй, като заяви, че това е „брутален акт, ударът е умишлен, това е ясно”.

В медиите на север от Дунав дори си направиха труда да припомнят всички подобни изяви на Каду, като бройката стига до 10.

След равенството тимът на българина запази четвъртата си позиция в подреждането с 36 точки, на 3 пред шестия Клуж.

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?