3. Жоазиньо и ФК Краснодар треснаха Рубин на старта

Жоазиньо и ФК Краснодар треснаха Рубин на старта

В мач от първия кръг на руското първенство ФК Краснодар победи Рубин (Казан) с 2:1

Отборът на ФК Краснодар, където се състезава бившият футболист на Левски – Жоазиньо, започна с победа новия сезон в Русия, след като надви с 2:1 на свой терен Рубин (Казан).

ФК Краснодар имаше аванс от едно попадение на почивката на мача след гол на Юра Мовсисян в 41-ата минута. Същият играч бе точен за 2:0 малко след като изтече час игра от първия съдийски сигнал, като вторият гол за домакините падна от дузпа. Крайното 1:2 оформи Бибрас Начо в 65-ата минута, а попадението за Рубин също падна след изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Иначе Жоазиньо започна като титуляр и изигра пълни 90 минути. В следващия кръг ФК Краснодар гостува на Терек (Грозни), където играе Благой Георгиев. Рубин (Казан) пък е домакин на завърналия се в елита Алания (Владикавказ).