3. Златан донесе нов трофей за ПСЖ (ВИДЕО)

Златан донесе нов трофей за ПСЖ (ВИДЕО)

Ибра вкара две ранни попадение за 2:0 над Гингам за Суперкупата на Франция

Пари Сен Жермен вдигна Суперкупата на Франция след спокоен успех с 2:0 над Гингам. Мачът се игра в Пекин, а Златан Ибрахимович реши всичко с два гола още до 20-ата минута.

Френският шампион натисна още в началните минути, но крилото Бахебек направи два пропуска. В 9-ата минута Пасторе подаде за Ибрахимович на границата на наказателното поле, защитата на Гингам остави твърде много пространство на Ибра и той прониза горния ляв ъгъл на вратаря Самаса за 1:0.

10 минути по-късно Бахебек беше бутнат в гръб от Якобсен при центриране отдясно и реферът посочи бялата точка. Златан прати уверено в долния ляв ъгъл и покачи на 2:0.

След половин час игра носителят на Купата на Франция получи шанс да се върне в мача. Маркиньос блокира Бово точно на границата на наказателното поле, но съдията много спорно даде дузпа. Сиригу обаче спаси ниския удар на Ятабаре.

След почивката Онхенда изпусна да направи аванса на ПСЖ класически, а отборът на Лоран Блан затвори играта и предпочиташе повече да разиграва и да убива темпото. Така парижани показаха зрялост и уверено спечелиха Суперкупата.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)