3. Златан написа името си със златни букви в шведската футболна история (ВИДЕО)

Златан написа името си със златни букви в шведската футболна история (ВИДЕО)

Ибрахимович вкара и двата гола за 2:0 над Естония и вече има рекордните 50 гола с екипа на скандинавците

Златан Ибрахимович вече е рекордьор по голове за националния отбор на Швеция, след като отбеляза и двете попадения при успеха с 2:0 над Естония в стокхолмското предградие Солна.

Ибра изигра 64 минути, а още до 24-ата беше вкарал и двата гола, които закръглиха сметката му за Швеция на 50 гола. Така той подобри рекорда на Свен Ридел, който има 49 гола за скандинавците през 20-те и 30-те години на миналия век.

Тази вечер Себастиан Ларсон от Съндърланд центрира от корнер в третата минута, вратарят  на естонците Перейко боксира лошо право на крака на Златан и той от движение без да се колебае прати в близкия долен десен ъгъл за 1:0, въпреки намесата на вратаря.

Ибрахимович сложи черешката на тортата в 24-ата минута. След атака отдясно Ларсон пусна нисък пас към първа греда, където Ибра с петичка мушна зад голлинията и свали фланелката си, а под нея имаше друга посветена на вече 50-те му гола с екипа на Швеция, които го правят исторически рекордьор в страната.

След почивката и двамата треньори направиха много смени, а шведите бяха по-заети да празнуват рекорда на Ибра и не отбелязаха нови голова във вратата на балтийците.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)