3. Златната резерва Един Джеко повали Тотнъм за 2:1 (+ВИДЕО)

Златната резерва Един Джеко повали Тотнъм за 2:1 (+ВИДЕО)

Манчестър Сити направи обрат срещу "шпорите", шампионите са на две точки зад Манчестър Юнайтед

Шампионът Манчестър Сити показа характер и направи пълен обрат за 2:1 като домакин на Тотнъм в 11-ия кръг на Висшата лига на Англия. „Гражданите” остават единствения отбор без загуба в първенството и вече са на 2 точки зад лидера Манчестър Юнайтед.

На „Етихад” Стивън Колкър с глава изведе Тотнъм напред в средата на първата част, а след почивката Серхио Агуеро изравни. В самия край Един Джеко отново спаси Сити с победен гол от пейката за 2:1.

Домакините отново имаха сериозни претенции към рефера. Майкъл Олиър не даде дузпа за явна игра с ръка на Уилям Галас в наказателното поле на „шпорите”, а на няколко пъти опасни атаки на Сити бяха спирани със спорни засади.

Манчестър Сити бе спечелил предишните три срещи срещу този съперник. Давид Силва се върна в титулярния състав, но голмайсторът на отбора този сезон Един Джеко бе на пейката. Вияш-Боаш не се впечатли от хеттрика на Дефоу срещу Марибор и го заби на пейката за сметка на Адебайор.

В началото на двубоя играта бе динамична, но чистите голови положения липсваха.

Мачът се оживи изведнъж в 21-ата минута, когато лондончани поведоха. Съдията даде спорно нарушение за Тотнъм за шпагат на Агуеро. Том Хъдълстоун центрира много добре, Стивън Колкър засече право в тялото на Джо Харт, но стражът на Англия не се справи и изби в мрежата за 0:1.

Три минути по-късно „Етихад” изригна за дузпа. Агуеро опита финт срещу Галас в наказателното поле, френският бранител игра с ръка, която не бе прибрана  към тялото, но реферът Майкъл Оливър прецени, че това не е дузпа.

До почивката Сити не успя да пробие добре подредения отбор на Андре Вияш-Боаш, а Том Хъдълстоун имаше шанс да удвои аванса на „шпорите”, но стреля покрай гредата.

През втората част домакините вдигнаха обортите. Яя Туре изведе Агуеро сам срещу вратаря с прехвърлящ пас зад защитата, но първото докосване на аржентинеца бе ужасно и Брад Фридел нямаше проблеми.

Тотнъм допусна фатална грешка в защита в 65-ата минута. Сити открадна топката през центъра, Туре пусна за свободния Агуеро отдясно и по диагонала този път аржентинецът с удар по земя матира Фридел – 1:1.

Манчини пусна своята златна резерва Един Джеко в 73-ата минута на мястото на Карлос Тевес.

Джеко с глава и Коларов със силен удар, но смяната се отплати за доверието с победен гол две минути преди края на редовното време.

Давид Силва изведе Джеко по конец зад защитата с прехвърлящ пас, босненецът изчака кълбото да тупне и от воле разстреля стража на гостите за 2:1. Това бе седми гол за Един Джеко от началото на сезона, а 6 от попаденията са като резерва.

В 5-минутното продължение Тотнъм опита да се добере поне до точка, но не стигна до чиста ситуация пред Джо Харт и трите точки останаха на „Етихад”.

Манчестър Сити е на второ място с 25 точки, Тотнъм остава шести със 17.
Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"