3. Звездното аржентинско трио не пожали световния шампион (видео)

Звездното аржентинско трио не пожали световния шампион (видео)

Меси, Игуаин и Тевес повалиха Испания пред 65 000

65 000 зрители на „Ел Монументал” и милиони пред телевизионните екрани видяха забележителния успех на Аржентина над Испания с 4:1, макар и мачът да бе от приятелски характер.

Да победиш световния и европейски шампион определено е нещо значимо, а да го направиш по такъв красноречив начин – говори за класа. Класа каквато „албиселесте” показа на Мондиал 2010, преди Диего Марадона да бъде унищожен от младата германска генерация.

Сега обаче на кормилото е Серхио Батиста и той може да се окаже правилният човек за селекционер на южноамериканския звезден тим.

Специалистът заложи в стартовия си състав днес на Санети и Камбиасо, които бяха пренебрегнати от Дон Диего, а в атака действаше убийственото трио Меси-Игуаин-Тевес.

Още до 13-ата минута на мача „албиселесте” вече имаше преднина от два гола. В 10-ата домакините организираха скоростна атака, Тевес изведе отлично Меси зад испанската защита и гениалният футболист прехвърли фамозно Рейна за 1:0. 180 секунди по-късно Камбиасо намери Игуаин, той преодоля вратаря на „Ла Фурия” и от малък ъгъл бе точен с шпагат за 2:0.

Аржентинците продължиха да доминират и не след дълго стигнаха до трети гол. Защитник на световните шампиони върна една топка към Рейна, той обаче се подхлъзна и Тевес не прости грешката му.

На почивката Висенте дел Боске направи няколко промени в състава си, но резултатът от тях се видя едва в 84-ата минута, когато Йоренте намали за 1:3. В добавеното време на срещата звездата на Атлетико Мадрид Кун Агуеро също показа амбициите си за титулярно място, фиксирайки крайния резултат.

Аржентина – Испания 4:1
(1:0) Меси 10’
(2:0) Игуаин 13’
(3:0) Тевес 34’
(3:1) Йоренте 84’
(4:1) Агуеро 90’

Аржентина: Ромеро; Санети, Демикелис, Милито, Хайнце; Банега, Масчерано, Камбиасо; Меси (89’ Д’Алесандро), Игуаин (68’ Агуеро), Тевес (61’ Ди Мария);

Испания: Рейна (46’ Валдес); Арбелоа, Пике, Марчена, Монреал; Алонсо (72’ Педро), Бускетс; Силва (46’ Навас), Фабрегас (57’ Шави), Иниеста (46’ Касорла); Вия (46’ Йоренте);