2. - Германия
  3. Бохум обърна Хановер и вече е над чертата в Бундеслигата

Бохум обърна Хановер и вече е над чертата в Бундеслигата

Отборът на Бохум спечели изключително ценна победа с 3:2 при гостуването си на Хановер в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. Срещата на „AWD Arena” бе много оспорвана, като зрителите станаха свидетели на уникална драма. Домакините поведоха с 2:0 още до почивката, но с два бързи гола през втората част играчите на Бохум се върнаха в мача. Победното попадение пък бе дело на Фюхс в 86-ата минута на двубоя.

Мачът започна отлично за домакините, които успяха да поведат в резултата още в 6-ата минута. Брюгик намери Ян Шлаудраф в наказателното поле и той с премерен изстрел с левия крак не остави никакви шансове на вратаря на гостите. 15-ина минути по-късно националът на Германия за втори път в мача можеше да огорчи тима на Бохум, но шутът му от малък ъгъл мина на сантиметри над напречната греда.

Матиас Конча и Златко Дедич сътвориха първите две опасни положения пред вратата на Хановер, но изстрелите и на двамата бяха спасени от Херваген. В 32-ата минута Бругинк с хубав прехвърлящ пас намери Черундоло в наказателното поле на гостите. Той веднага подаде на Ян Шлаудраф, който направи резултата 2:0. До края на полувремето домакините пропуснаха да направят преднината си класическа.

Втората част започна с опасен изстрел на Пинто в 51-ата минута, който мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Бохум. Буквално в ответната атака гостите успяха да намалят резултата чрез Фрайер, който получи топката в полето и с диагонален изстрел матира вратаря на домакините. Само три минути по-късно гостите изравниха резултата. Прокоф върна топката към Епале, който с плътен изстрел от границата на полето направи 2:2.

В последните минути на мача играчите на Бохум се вдигнаха на щурм, а Епале, Фюхс и Дабровски изпуснаха уникални възможности да изравнят резултата. В 86-та минута Кристиан Фюхс изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от 25 метра и донесе трите точки на Бохум.

След тази победа Бохум се изкачи на 15-ото място с 14 точки, докато Хановер остава на 12-ата позиция с 18 пункта.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)