2. - Германия
  3. Борусия Дортмунд започва защитата на титлата без Бариос

Борусия Дортмунд започва защитата на титлата без Бариос

Според Bild, нападателят ще бъде извън игра за около три до четири седмици

Отборът на Борусия Дортмунд няма да може да разчита на услугите на парагвайския нападател Лукас Бариос за около четири седмици, след като играчът получи разкъсване на мускула във финала на турнира Копа Америка, спечелен от тима на Уругвай с 3:0.

26-годишният футболист влезе в игра в 75-ата минута на срещата на стадион „Монументал" в Буенос Айрес снощи, но получи контузия само няколко минути по-късно и не можа да продължи.

Според Bild, нападателят ще бъде извън игра за около три до четири седмици, което е сериозен удар по амбициите на немския шампион Борусия. Тимът от Дортмунд започва защитата на титлата през новия сезон с домакински двубой срещу тима на Хамбургер на 5 август.

Лукас Бариос премина в отбора на Борусия от чилийския Коло Коло преди две години и оттогава се превърна в ключов играч за клуба със своите 44 гола в 77 мача. Отличните постижения на Бариос не оставиха шанс за изява на българският футболист Димитър Рангелов, който по това време носеше екипа на „жълто-черните".

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)