2. - Германия
  3. Десет от Бохум измъкнаха точка от шампиона – 1:1

Десет от Бохум измъкнаха точка от шампиона – 1:1

Отборът на Бохум завърши наравно 1:1 при домакинството си на шампиона Волфсбург от 8-ия кръг на немската първа Бундеслига. Домакините успяха да поведат в резултата, но след това останаха с човек по-малко на терена и позволиха на „вълците” да се върнат в мача, но все пак геройски удържаха равенството. Един Дзеко пък отново показа, че навлиза в оптимална форма и отбеляза единственото попадение за своя отбор.

Първата част премина с леко предимство за гостите от Волфсбург, които обаче така и не успяха да отбележат във вратата на Бохум. В началото на втората част домакините успяха да поведат, след като в 53-ата минута Вахид Хашемян засече с глава центриране от корнер на Фукс и заби топката в мрежата на Беналио за 1:0.

След по-малко от 10 минути обаче Бохум остана с човек по-малко на терена, след като японският национал Шинжи Оно получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Впоследствие „вълците” натиснаха своя домакин и успяха да изравнят резултата в 75-ата минута. Един Дзеко засече с глава центриране на Циани и прониза стража на Бохум за крайното 1:1.

Така след този мач Волфсбург остава на 6-о място с актив от 13 точки, на цели 7 зад лидера Леверкузен. Бохум пък е 13-и с едва 8 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)